Ako bojovať s celulitídou

Pomarančová koža je niečo, čo trápi mnohé ženy, bez ohľadu na to, koľko vážia. Problém s ňou majú rovnako ženy s chudou aj plnšou postavou. Chcela by si vedieť, ako bojovať s celulitídou a ako sa jej konečne zbaviť?

Samozrejme, že niektoré ženy majú väčšie predispozície na celulitídu a zbavujú sa jej ťažšie, no iným stačí zmeniť pár vecí a zmena sa dostaví takmer hneď. Máme pre teba 5 tipov, ktoré by si mala začať praktizovať.

Pravidelná hydratácia

Tá vnútorná, ale rovnako aj vonkajšia. Nezabúdaj na pravidelný a dostatočný pitný režim, ktorý má pozitívny vplyv na stav tvojej pokožky. Taktiež sa pravidelne natieraj. Ideálne na celom tele, no prinajhoršom aspoň na miestach, kde ťa pomarančová koža trápi. Môžeš použiť akékoľvek telové mlieko či olej, ale pokojne siahni aj po tých, ktoré sú vyslovene určené na celulitídu.

Dievča pije z pohára
zdroj: Unsplash/Caleb George

Masáž nikdy nie je zlá

Na rozprúdenie lymfy pomôže aj masáž problematických partií. Existujú rôzne pomôcky, aby si si ju mohla urobiť aj doma, no pokojne sa zver aj do rúk odborníkov. Vo videu nájdeš tipy, akým spôsobom domácu masáž prevádzať, aby si dosiahla želané výsledky.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty