Žena v čiernej bunde

Kto by nechcel byť v živote šťastný, pokojný a mať sa jednoducho dobre? Aj keď je to pekná predstava, v skutočnosti mnoho ľudí skrýva vo svojom vnútri bolesť a problémy. Stres z práce, nefunkčný vzťah, rodinné záležitosti, pocity menejcennosti, vyhorenia, … sú desiatky dôvodov, ktoré ovplyvňujú tvoje duševné zdravie. A pritom to len málokto rieši.

Duševné zdravie je však rovnako dôležité ako to fyzické. Našťastie, v mnohých prípadoch, kedy sa vo svojom vnútri necítiš byť v poriadku, si vieš pomôcť malými zmenami aj sama. Ako na to?

V zdravom tele, zdravý duch

V prvom rade si musíš dať dokopy svoju životosprávu. Keď je choré telo, bude aj hlava. Keď sa nestaráš o hlavu, dôsledky sa môžu ukázať aj na tele. Je to, ako keď ti začnú zo stresu vypadávať vlasy. Ak túžiš po vnútornom pokoji, začni tým, že do svojho programu zaradíš šport, vďaka ktorému budeš fit a plná hormónov šťastia.

Ak ťa nebaví šport, aspoň sa choď pravidelne prechádzať na vzduch. Bez mobilu v ruke, ok? Nezabúdaj ani na vyváženú stravu a pitný režim. Nezdravé jedlo, alkohol a cigarety by si mala vylúčiť úplne. Tieto dobré návyky zmenia tvoje telo k lepšiemu, vďaka čomu budeš spokojnejšia.

Rob to, čo ťa baví

Ak je príčinou tvojho stresu práca, ktorú neznášaš, tak z nej odíď. Možno ťa to bude desiť, ale ver, že to bude stáť za to. Vo voľnom čase si vyberaj koníčky a aktivity, ktoré ťa naozaj zaujímajú a napĺňajú. Nechodievaj na párty, lebo to chcú kamošky. Musíš svoju energiu a čas venovať niečomu, o čom nepochybuješ, a pri čom nemáš negatívne pocity.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife