instagram/karin_ayurveda/queen.plackova

Žijeme v rýchlej dobe. Všetko sa mení zo dňa na deň, sme v strese, jeme nezdravé jedlá a ženieme sa za úspechmi. Pri tom všetkom zabúdame jednoducho žiť. Zabúdame sa starať o svoje telo a myseľ. Práve z tohto dôvodu, čoraz viac ľudí hľadá pomoc v ayurvede.

Ak toto slovo počuješ po prvýkrát, vedz, že nejde o nejaké šamanstvo. Ayurveda totiž predstavuje tisíce rokov zaužívaný liečebný systém, ktorý dbá na prevenciu a zdravý životný štýl. Verí, že všetky choroby je lepšie podchytiť v zárodku, než v pokročilom štádiu. Nezaoberá sa iba liečením, ale ide do hĺbky a hľadá dôvody, pre ktoré môže byť naše zdravie nalomené. Apeluje pri tom aj na zdravie mysle a duše.

Základom zdravého životného štýlu je strava, na čom si zakladá aj ayurvedská veda. Tá sa označuje tiež za matku medicíny.

Práve kvôli nej cestujú mnohí ľudia do exotických krajín, najmä na obľúbenú Srí Lanku, aby tam absolvovali ayurvedský liečebný pobyt. Pred 3 rokmi si ho vyskúšali aj Matej Sajfa Cifra s manželkou Veronikou Cifrovou Ostrihoňovou, a práve teraz je na takom aj kráľovná slovenského Instagramu, Zuzana Plačková.

Tá sa vyjadrila, že tento pobyt absolvuje kvôli svojim zdravotným problémom, ale aj vlastnému sebarozvoju. „Poviem vám, že si to tu užívam, toľko masáži, oleja a procedúr či zdravého jedla som ešte nezažila. Ale je to naozaj super, lebo tu robíte pre seba a svoje zdravie to najlepšie, čo môžete a som šťastná, že tu môžem byť a Ayurvédsky liečebný pobyt absolvovať,“  opísala svoje pocity na Instagrame.

Aj svetovo známe herečky si túto liečbu pochvaľujú. Na rovnakom pobyte boli aj napr. Gwyneth Paltrow, Jennifer Aniston či Julia Roberts.

Ty nemusíš odcestovať na to, aby si silu ayurvedy pocítila na vlastnej koži. Sama sa môžeš zamyslieť nad svojim spôsobom života, svojou stravou, či tým, ako sa staráš nie len o telo, ale aj svoju myseľ. A spraviť pre svoje zdravie maximum.

Na našom Instagrame teraz môžeš vyhrať shoty, ktoré ti silu ayurvedy dokážu. Super shoty značky VEEN sa od ostatných líšia tým, že spojili organické šťavy práve s ayurvedskou vedou o zdraví tela, mysle, duše a ich spoločnej harmónii.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife