unsplash.com

Silná imunita je niečo, čo by si v týchto dňoch želalo veľa ľudí. Imunita je schopnosť živého organizmu bojovať voči chorobám, vírusom alebo určitej látke. Nie každý ju má rovnakú – niektorí ľudia ju majú silnejšiu a niektorí slabšiu.

Ak patríš medzi znamenia uvedené nižšie, pravdepodobne si v týchto dňoch oslabená a mala by si si imunitu budovať prirodzene.

Baran

Človek narodený v tomto znamení má v týchto dňoch najslabšiu imunitu zo všetkých. Ľahko ochorie, pretože má stále studené nohy. Mal by si preto dávať pozor na to, či má doma teplo a či pije dostatok bylinkových čajov.

Namiesto kúpania sa vo vani, by mal zvoliť (postupné) otužovanie v sprche. Pomôže mu to vybudovať odolnosť voči chladu a lepšiu imunitu.

Taktiež by sa Baran nemal stresovať, pretože stres automaticky znižuje obranyschopnosť organizmu, aj keď sa bude snažiť zvýšiť ju.

zdroj: Photo by Julián Gentilezza on Unsplash

Strelec

Ak je človek narodený v tomto znamení, silnú imunitu nedostal ako dar. Musí si ju zvyšovať svojpomocne. Tomuto človeku, ktorý sa narodil ako Strelec, najviac pomôže, ak prestane byť lenivý a začne športovať. Lenivosť so sebou prináša problémy, ktoré môžu byť dlhodobé.

Aj obyčajná hodinová prechádzka v lese je prospešná, ak Baran chce a má dosť energie. Samozrejme, ak v lese nebude veľa ľudí. V pohodlí domova môže cvičiť online tréningy, ktoré sú pre začiatočníkov.

Zníži tým riziko ochorení a zápalov, ktoré by lenivosťou určite dostal.

Rak

Človek, ktorý sa narodil v tomto znamení nie je zrovna z tých šťastných. Ochorie hneď, ako vyjde na vzduch s mokrou hlavou. Rak by mal zo všetkého najviac dodržiavať zdravú a pestrú stravu, ktorá je bohatá na vlákninu a vitamíny.

Podľa toho, čo svojmu telu dodá, ho bude chrániť. Ovocie obsahuje veľa antioxidantov a minerálov, ktoré neutralizujú baktérie v tele a nedovolia im preniknúť do organizmu.

Do svojho jedálnička by mal pridať aj extra bielkoviny (ryby, sóju, orechy), ktoré budujú svalstvo a udržujú množstvo bielych krviniek v norme.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieHoroskopy