Photo by Luis Quintero on Unsplash

Leto má pre všetkých milovníkov pohybu jednu veľkú výhodu! Môžeš zabudnúť na posilky, kde sa občas nedá poriadne dýchať a využiť výhodu čerstvého vzduchu naplno. Aj bez veľkých a drahých strojov si dokážeš perfektne precvičiť celé telo. Využi teplé počasie a fitcentrá si nechaj na zimu. 

Beh na čerstvom vzduchu

Nie je lepšie kardio ako beh. A ak môžeš behávať na čerstvom vzduchu namiesto bežiaceho pásu v preplnenej miestnosti, je to oveľa lepšie. Navyše sa nemusíš pozerať stále na tú istú scenériu. Takže šup do prírody či na bežcami obľúbený chodník!

Bicykel či korčule?

Nevonia ti behanie? Kardio, nohy aj zadok si efektívne precvičíš na korčuliach či bicykli. Bicyklovanie je dokonca k telu šetrnejšie ako samotný beh. A vonku si takéto cvičenie určite užiješ viac ako na strojoch. Vezmi so sebou nejakého parťáka a čas vám ubehne ešte rýchlejšie.

Joga

Ďalšie cvičenie, ktoré je oveľa lepšie praktizovať vonku kvôli čerstvému vzduchu. A preto, ak máš jogu rada, leto musíš využiť naplno! Precvičíš si celé telo a ak sa vyberieš skoro ráno niekam do parku, energie nasaješ ešte viac! A lepšie sa zbavíš aj stresu.

Street workout

Veľa miest už dnes ponúka vonkajšie parky, kde ľudia môžu posilňovať koľko chcú. A to vďaka hrazdám či preliezkam, na ktorých môžeš cvičiť s vlastnou váhou. Okrem takýchto parkov sú vo väčších mestách zriadené aj vonkajšie posilovne so základnými jednoduchými, no efektívnymi strojmi na precvičenie celého tela.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness