Žena beží po snehu

Cítila si sa niekedy zle len kvôli tomu, že si nemohla splniť niekoho požiadavky? Cítila si sa ako sebec len preto, že si niekoho musela odmietnuť, lebo ti to nevyhovovalo? A potom ti to tá osoba vyhadzovala na oči? Pokiaľ áno, ver, že táto osoba nie je hodná byť súčasťou tvojho života. Čo tak urobiť konečne niečo sama pre seba?

Občas je potrebné byť sebecká pre svoje vlastné psychické a fyzické zdravie. Ver mi. Druhí od nás často žiadajú veci, ktoré nám nie sú veľmi po chuti. Ale my na to aj tak takmer vždy pristúpime. Pýtam sa, prečo? Prečo sme ochotní robiť niečo na úkor seba, len preto, že to po nás niekto žiada?

Samozrejme, tým nehovorím, že by sme si nemali navzájom pomáhať. Určite by sme si mali pomáhať, ale nie na úkor nás. Nemali by sme odkladať svoje veci a ísť riešiť problémy niekoho druhého.

Veľa ľudí to berie ako samozrejmosť. Stačí povedať a ty pre nich urobíte všetko, čo žiadajú. A pokiaľ nie, berú ťa ako zlú priateľku, neochotnú pomôcť. A to len preto, že si raz nemohli splniť ich očakávania. Áno, sú to čisto ich očakávania a s tebou to nemá nič spoločné, a určite to z teba nerobí zlého človeka.

Začni robiť veci sama pre seba

Ich nezaujíma dôvod, prečo nemôžeš, vidia len to, že to nespravíš. Nevidia to, že predtým si im predtým pomohla nespočetne veľakrát bez mihnutia oka.

To, že nebudeš zakaždým skákať ako oni chcú, z teba nerobí sebca, ale osobu, ktorá nebude otročiť pre niekoho, kto si to veľakrát ani nezaslúži, a vôbec to neocení. Kým pre nich neprestaneš robiť všetko, čo si zaumienia, nikdy nepochopia, čo si pre nich naozaj robila. Budú vravieť, že si sa zmenila, že ťa nespoznávajú. Ale táto zmena nie je zlá. Je zdravá a potrebná, len oni to tak nevidia. Pretože prišli o slúžku a privilégia, ktoré si im poskytovala.

Začni robiť pre seba to, čo robíš pre ostatných.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife