Káva

Káva nie je len obľúbeným nápojom, ale môže mať aj pozoruhodné účinky na tvoju pleť a vlasy. Pozrime sa spolu na to, aký vplyv má káva na krásu tvojej pleti a zdravie tvojich vlasov. Zistíš, ako ju môžeš využiť vo svojej beauty rutine a ako ti pomôže dosiahnuť zdravý a žiarivý vzhľad.

Káva robí zázraky

Káva má vlastnosti, ktoré naša pokožka hlavy a vlasy ocenia. Stimuluje krvný obeh a odstraňuje odumreté kožné bunky, čím bráni vypadávaniu vlasov. Okrem toho ich posilňuje, prevonia a dodá trocha tmavšieho odtieňa. Ak snívaš o dlhých a zdravých vlasoch, priprav si domáci „zázračný“ šampón.

Dievča si prehrabuje vlasy
zdroj: Unsplash/Caique Silva

Návod na prípravu

  • neutrálny šampón (napríklad žihľavový, žiadne špeciálne)
  • 5 polievkových lyžíc mletej kávy
  • šálku vody

Vodu si najprv prevar a následne nechaj vychladnúť. Potom do nej vmiešaj kávu a prilievaj šampón dovtedy, kým z toho nevznikne gélová konzistencia. Dobre premiešaj a nechaj aspoň 2 hodiny odležať. Pri požívaní ho nanášaj krúživými pohybmi na hlavu a nechaj pôsobiť aspoň 5 minút. Odporúčame ho využiť 2x týždenne.

Trápia ťa kruhy pod očami?

Zlý spánok, stres, únava, ale aj dedičnosť sú príčinami tmavých kruhov pod očami. Aj s nimi môžeš ľahko bojovať. Postačí ti na to iba káva a zemiak. Čierna káva totiž zvyšuje tvorbu kolagénu a zemiaky obsahujú vitamíny B6 a D, ktoré sú dobré pre žiarivú pokožku.

Stačí, ak si zo zemiaka odrežeš 2 plátky, ktoré namočíš do veľmi studenej a silnej čiernej kávy na 2 minúty. Tie následne priložíš pod oči a necháš pôsobiť 20 minút. Lacné a účinné!

beauty rutina pre tridsiatničky
zdroj: Pexels/Yan Krukov

A pokiaľ chceš vyskúšať aj iné rady, na ktoré ti stačia len veci, ktoré máš doma, prečítaj si tiež článok o 5 overených domácich trikoch, ktoré dajú zbohom tvojim kruhom pod očami.

Zaujímavosťou je, že to, s čím ty bojuješ, sa stalo teraz trendom. Na TikToku nájdeš videá, ako si mladé baby maľujú kruhy pod oči.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty