pexels.com

Kedy je najlepšie s niekym prerušiť kontakt? Možno len na istý čas a možno navždy… Ak si sa rozhodla, že je pre teba lepšie, aby si sa s týmto človekom ďalej nebavila, vymazala ho zo svojho života, je ten správny čas to tak urobiť. Je to veľmi odvážne rozhodnutie a bude to pre teba veľmi ťažké, ale na konci ti bude oveľa oveľa lepšie.

Môže to byť niekto, s kým si sa práve rozišla alebo falošná kamarátka/kamarát, postup je skoro presne rovnaký.

zdroj: pexels.com
zdroj: pexels.com

1. Je to naozaj to, čo chceš?

Vidíte to obaja rovnako? Mali ste príležitosť o tom hovoriť? Si si istá že ste pripravení nechať to tak? Je veľmi dôležité, aby ste sa porozprávali predtým, ako usúdiš že tento vzťah nemá budúcnosť. No niekedy je to tak zrejmé, že rozhovor nepotrebujete. Hlavne ak je ti trápne stretnúť sa s ním/ňou znova.

2. Netýraj samú seba

Prestaň ho/ju sledovať na sociálnych sieťach. Ak to neurobíš bude ti ho/ju to len pripomínať, nedostaneš sa z toho, keď budeš vidieť jeho/jej fotky alebo príspevky.

3. Mysli na dôvod prečo si to urobila

Budú chvíle keď si povieš: „Len sa chcem na chvíľku pozrieť na jeho/jej Instagram“ alebo: „Len si chcem prečítať zopár našich starých správ“. Musíš sa zastaviť a neurobiť to. Mysli na to prečo si sa rozhodla prerušiť kontakty. Nerob si to ešte ťažšie ako to je.

4.  Bude to bolieť a to dosť

Nesnaž sa tváriť, že sa nič nestalo. Nezakrývaj svoje pocity. Práve naopak. Ak chceš tak plač, krič, nadávaj. Je to na tebe, ako sa s tým vyrovnáš, hlavne tento proces nezanedbávaj, má to bolieť.

5. Obklop sa ľuďmi, ktorých máš rada

Toho človeka, ktorého si vymazala zo svojho života nepotrebuješ. Máš kopec iných priateľov a ľudí, ktorým na tebe záleží. Nikdy v tom nie si sama.

zdroj: pexels.com
zdroj: pexels.com

Možno ti to bude trvať pár mesiacov a možno rok. Neexistuje rýchla náprava, všetko chce svoj čas. No budeš v poriadku. Ostane ti už len nepríjemná spomienka, ku ktorej sa nebudeš chcieť vracať. Bude to len ďalšia jazva, z ktorej sa poučíš a posunieš sa ďalej. Tvoje terajšie pocity sú len dočasné, takto to nebudeš cítiť navždy.

Dúfam, že som pomohla a prajem ti veľa šťastia. <3

 

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating