Neboj sa, nie si v tom sama. Prešli sme si tým všetky a pokiaľ viem, z rozchodu sa neumiera. Ver, že spôsob akým sa teraz cítiš nie je natrvalo. Ani sa nenazdáš a o chvíľu bude všetko lepšie. Prinášam ti 10 otázok, ktoré si po rozchode kladieme všetky. To ešte neznamená, že na nich poznáme odpoveď.

  1. Čo ďalej?

Táto otázka nastúpi ako úplne prvá. Zrazu si nevieme predstaviť, čo bude s našim životom ďalej. Chýba nám a máme pocit, že ďalej viac nevládzeme. No život a spolu s ním aj každodenné povinnosti ti veľmi rýchlo ukážu, že žiť dokážeš aj bez neho.

  1. Kde sa stala chyba?

Zo všetkým síl sa snažíme prísť na ten SKUTOČNÝ dôvod. Hocijaké vysvetlenie, aké dostaneme nám nie je dosť dobré. Nedokážeme to pochopiť, až kým to napokon nepríjmeme.

  1. Prečo práve my/ja?

Čo som pokazila? V čom som zlyhala a za čo ma život takto trestá? Tieto sebazdrvujúce otázky ešte nikdy nikomu nepomohli. Nesnaž sa prísť na to, prečo ty alebo vy. Stáva sa to, a stane sa to každému.

  1. Kedy nastal zlom?

Dookola si prehrávame udalosti, ktoré sa udiali za posledné dni, týždne, či mesiace. Rozmýšľame, či sme sa mohli správať inak. Či sme vhodne reagovali. Chceme vedieť, kedy nastal zlom a celý náš vzťah sa začal rúcať z kopca.

 

  1. Nájdem si ešte niekoho?

Samozrejme, že áno! Aj keď tesne po rozchode máš pocit, že budeš navždy sama, po prípade si zadovážiš slušnú zbierku mačiek, ktoré ti budú spríjemňovať  dlhé osamelé noci.

  1. Ak nie on tak kto?

Zrazu nám pripadá, že bol dokonalý. Hneď po tom, čo sme si povedali posledné zbohom, zabúdame na všetky tie zlé veci, ktoré nám vo vzťahu urobil. Kladieme si otázku, či ešte vôbec nájdeme k sebe niekoho, kto sa k nám tak hodil. Ver alebo nie, tam vonku na teba čaká niekto oveľa vhodnejší a hodnejší tvojej lásky.

  1. Dá sa to ešte vrátiť späť?

Táto fáza nastane takmer vždy. Rozmýšľame nad tým, aké by to bolo keby sme sa k sebe vrátili. Živíme v sebe nádej a stále dúfame, že sa dá všetko do poriadku. Dobré ránko, čím skôr tomu prestaneš veriť, tým skôr sa pohneš ďalej.

  1. Ostaneme vôbec v kontakte?

A načo by to bolo dobré? Pravdepodobne tesne po rozchode spolu v kontakte nebudete. No časom, keď sa všetky rany zahoja a vy sa z toho takpovediac vylížete, sa spolu určite dokážete baviť ako dvaja normálni ľudia. Teraz ťa to však trápiť nemusí.

@maria_dutchak ❤ #womanslook

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

  1. Čo je so mnou zle?

Neustále v sebe hľadáme chybu, spytujeme si svedomie a týrame sa. Znižujeme svoje sebavedomie a to úplne zbytočne. Radšej si povedz, že čo ťa nezabije, to ťa posilní.

  1. Kedy budem v poriadku?

Ó áno. Máme pocit, že sa z toho nikdy nedostaneme. Obávame sa, že nám nikdy neprestane chýbať. Nechceme na neho zabudnúť. Odpoveď na túto otázku poznáš najlepšie ty sama. Každým dňom budeš v poriadku viac a viac, až kým nastane deň, kedy si uvedomíš, že ti už vôbec nechýba.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.