Ak si myslíš, že niečo je v tvojom živote zle, máš šancu to zmeniť. Nová a modernejšia doba so sebou prináša možnosť voľby, ktorú naši rodičia a starí rodičia (možno) nemali. O všetkom v tvojom živote sa môžeš rozhodnúť. A teda, keď si myslíš, že v tvojom živote niečo nedokážeš, asi je to pravda. Rovnako ako je pravda, že v tvojom živote niečo dokážeš. Záleží len na uhle pohľadu.

Pozri, ak si dáš za cieľ, že budeš študovať na škole snov/pracovať v práci snov, môžeš to dokázať, ale aj nemusíš. Všetko záleží od toho, ako veľmi po tom túžiš a aká si priebojná. Tvoje priority odzrkadľujú tvoj život, pretože každý má to, čo si zaslúži. Ak na niečom tvrdo pracuješ a ideš za tým, zvládneš to. Keď sa na niečo vykašleš a bude pre teba pohodlnejšie nerobiť nič, budeš mať presne to, čo si zaslúžiš.

Platí to na všetky oblasti života. Chceš schudnúť a obliecť si plavky na kúpalisko? Super. Choď a cvič v posilňovni (alebo doma) a stravuj sa zdravšie. Ak nie si ochotná, tak sa potom môžeš aj naďalej skrývať a byť v svojej komfortnej zóne.

Chceš byť úspešná v tom, čo ti robí radosť? Hranie na nejaký nástroj, športovanie, spievanie, alebo niečo iné? Taktiež pre to musíš niečo obetovať a „zoberie“ ti to voľné hodiny z dňa, no bude to stáť za to a svoj sen si splníš. Ak pre to nič neobetuješ, nebudeš úspešná.

Vyjsť zo svojej komfortnej zóny si vyžaduje dávku odvahy, no ver mi, že neoľutuješ. Zakaždým ťa to bude posúvať ďalej a budeš rásť – či už profesionálne, osobne alebo psychicky.

Dokážeš vo svojom živote všetko, keď sa o to budeš dostatočne snažiť. V tvojom slovníku nesmú byť slová, ako: „nezvládnem to“, „nechce sa mi“, alebo „radšej budem v svojej zóne komfortu, ako pracovitá a úspešná.“ 

Buď odvážna a neboj sa – rozhodne zvládneš všetko. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.