Pexels/anait

Realita verzus filmy. Aj keď vieme, že to, čo vidíme na obrazovkách, nie je vždy skutočné, občas tomu akosi nechceme veriť. Špeciálnou kategóriou sú filmy pre dospelých, ktoré nám už v mladosti skreslili predstavy. Milovanie len veľmi okrajovo pripomína to, čo sme videli na daných záberoch a to má na nás väčšinou negatívny vplyv.

Možno si to zažila aj ty – v hlave ti behali myšlienky, ako je možné, že tým dvom to šlo tak ľahko, keď ty s tvojím partnerom to neviete ani len napodobniť. A o mužoch nehovoriac, tí si stále nechcú nechať vysvetliť, že nie všetci muži sú tak obdarení. Či už dĺžkou alebo výkonom. Pozerať sa na takéto filmy nie je zlé, ale treba mať aj reálne myslenie.

Nie je hanba sledovať filmy pre dospelých a rozhodne to nemusí byť tabu téma. Vďaka nim sa môžu uspokojiť ľudia bez partnera, páry sa môžu inšpirovať novými polohami, oživiť si intímne chvíle, jednotlivci niečo priučiť, avšak, netreba sa do toho sveta vtiahnuť tak, že sa s danými „hercami“ budeš neustále porovnávať. To ti zničí celý tvoj se*uálny aspekt života.

Ale, nie je to len táto kategória filmov. Aj romantické snímky ukazujú milovanie ako niečo úplne easy, aj keď pri tých záberoch kričíme na telku, no určite, takto to nechodí. Nie, že by to bola nejaká ťažká vec, ale tí herci sú nejako rýchlo vyzlečení (to si tie ženy neťahajú džínsy dole tak ťažko ako my?), presúvajú sa po byte so zavretými očami bez zaváhania a ich milovanie trvá celú noc, akoby tí muži boli nejaké stroje.

Presne preto si pamätaj, že to nie je realita. V skutočnosti to v posteli býva aj o tom, že je vám poloha nepohodlná na viac, než 30 sekúnd, že pri vyzliekaní sa môže zaseknúť zips, že partner môže byť z tej vášne o 2 minútky hotový, že sa pri tom môžu stať rôzne „nehody“, ale aj trapasy.

To, že to nevyzerá ako vo videu, však neznamená, že niečo robíte zle alebo by ste sa mali cítiť menejcenne. Vám do spálne nikto nepríde strihnúť scénu. A to je na tom to najlepšie.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating