pexels.com

Vzťahy sú komplikované, o tom niet pochýb. No nie vždy sa s tým musíme zmieriť. Vlastne, skoro všetko záleží od nášho správania rovnako ako aj správania nášho partnera. Čiže so všetkým sa dá pracovať. Pracovať so vzťahom sa ti bude určite ľahšie, keď budeš vedieť, v čom spočíva tajomstvo jeho úspechu. Existuje zopár dobrých rád, ktoré ak budeš nasledovať, tvoj vzťah by mal fungovať.

1. Milujte sa navzájom

Bod číslo jeden musí byť samozrejme láska. A to vzájomná. Úprimná. Nie vynútená, nie jednostranná. Základom dobrého a fungujúceho vzťahu musí byť v prvom rade láska. A síce je láska nevyhnutným základom, na to, aby vzťah fungoval, musí spĺňať viacero vecí.

2. Neklamte si

Úprimnosť a otvorenosť vo vzťahu musí fungovať. Kam by ste sa dopracovali, keby ste si vzájomne klamali? Kde je nie je dôvera, nedá sa vybudovať ani šťastný vzťah, v ktorom sa obaja cítia bezpečne.

3. Nebojte sa navzájom komunikovať

Nikdy nesmieš mať pocit, že sa svojmu partnerovi nemôžeš s niečim zdôveriť. Tvoj priateľ, by mal byť zároveň aj tvojim najlepším kamarátom, a mal by mať v sebe dostatok pochopenia a empatie pre všetko, čo máš na srdci. Snaž sa preto budovať pozitívny prístup k otvorenej komunikácii.

4. Ostaň láskavá

Aj po rokoch vzťahu by sa z neho nemali vytratiť nežnosti. Rob pre svojho partnera veci, ktoré by si neurobila pre nikoho iného. Buď k nemu milá. Dávaj mu komplimenty a to čo cítiš sa neboj aj vyjadriť.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: instagram.com/couple/

5. Ak ti ublíži, nauč sa opúšťať

A musíš vedieť aj zabudnúť. Ale to ide ruka v ruke s odpúšťaním. Naši najbližší nám často vedia ublížiť najviac zo všetkých, a to práve preto, že k ním máme najbližšie. Aj však niekoho naozaj miluješ, dokážeš zabudnúť a odpustiť.

6. Nehovor o bývalých

Načo ťahať do súčasného vzťahu niečo, čo je už dávno minulosť? Každý, kto sa pustí do nového vzťahu by mal byť s tou svojou vysporiadaný. A ak nie je, tak si to musí najprv urovnať v sebe, aby mu hriechy či krivdy minulosti nezasahovali do súčasného vzťahu.

7. Nikdy nehovor, že je to „v poriadku“. ak to tak necítiš

Ak ti niečo naozaj vadí, nesnaž sa byť „v pohode“ a v tichosti trpieť. Ver, že sa to časom bude len nabaľovať a tvoj partner nebude mať ani tušenia, že vnútorné trpíš. Až to dôjde do momentu, kedy vybuchneš. Pre neho to bude nepochopiteľné a určite to nenarobí vo vzťahu žiadnu dobrotu.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: instagram.com/couple/

8.Nauč sa dať svoje ego stranou

Ego je veľmi silná vec. Každodenne ovplyvňuje naše konanie, reči, rozhodnutia… Vo vzťahu by si sa však mala naučiť svoje ego odsunúť na bok a viac sa riadiť srdcom. Ego dokáže byť dobrý služobník. no zlý pán.

9. Ak povieš „prepáč“, mysli to úprimne

Každý robíme chyby, to sa stáva. No to, čo môžeš ovplyvniť je, aby sa tvoje chyby neopakovali. Za ospravedlním by sa malo skrývať omnoho viac. Za slovkom prepáč, by mal byť prísľub toho, že sa budeš so všetkých síl snažiť, aby si svojho partnera viac nesklamala.

10. Neporovnávaj

Neporovnávaj minulosť s prítomnosťou. Neporovnávaj iné vzťahy so svojimi. Neporovnávaj životy iných ľudí so svojim životom. Porovnávanie je cestou k nespokojnosti. Zameraj sa na to, čo máš, nie na to, čo majú ostatní a tebe chýba.

11. Vnímaj jeho pocity

Snaž sa byť empatická. Ja viem, že niekedy v sebe riešiš množstvo iných vecí, no nikdy by si nemala zabúdať na pocity tvojho partnera. On je ten, ktorý sa rozhodol zdieľať s tebou jeho život, a ten ktorý ťa podporuje vo všetkom, čo robíš,

12. Ak sa pohádate, nerieš to tichou domácnosťou

Tichá domácnosť pomaly, ale isto zabíja vzťahy. Vyjadruje, že s partnerom nevieme komunikovať, po prípade nechceme. Hádky patria ku vzťahu, no k hádkam patrí udobrovanie. A to je na nich vlastne aj to najlepšie.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: instagram.com/couple/

13. Nemusíš byť dokonalá, stačí, že pre neho budeš tá pravá

Ak pri sebe máš spriaznenú dušu, tak to poznáš. Ak nie, tak to spoznáš akonáhle s ňou budeš. Na fungujúci vzťah nie je potrebné, aby boli dvaja ľudia perfektní. Potrebné je, aby v ňom bola láska, porozumenie, rešpekt a tolerancia.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating