vlasy

S vypadávaním vlasov máš problémy možno celý život a už ťa to prestáva baviť. Za „zázračné“ vitamínové kúry alebo kozmetiku sme schopné zaplatiť veľa peňazí, a to aj napriek tomu, že výsledky už nie sú také úžasné. A na rýchlejší rast vlasov pritom stačí dodržiavať zopár maličkostí. 

Základom by malo byť aj pravidelné česanie. Ak ráno vstaneš a len si zviažeš vlasy do drdola, nie je to najlepší krok. Je normálne, ak ti ich zopár počas dňa vypadne, no ak sa o ne nebudeš starať, nemôžeš čakať, že budú rásť ako divé.

Ak začneš praktizovať týchto 6 tipov, môžeš sa pripraviť na rýchlejší rast svojich vlasov. Samozrejme, že to nebude zo dňa na deň, ale oplatí sa počkať.

ako spevniť vlasy
zdroj: Unsplash/lukepennystan

Používanie správnej kozmetiky

Kupuj si produkty podľa tvojho typu vlasov. Vďaka tomu budú krajšie aj zdravšie, čo v konečnom dôsledku môže ovplyvniť aj rýchlosť ich rastu. Nezaťažuj ich príliš častým používaním lakov, gélov, voskov či tužidiel, pretože to ich môže oslabiť.

Nechávaj si ich rozpustené

Nechaj svoju korunu krásy trochu vydýchnuť. Ak nosíš často cop alebo zložité účesy, vlasy sú oslabované prevažne v jednej časti. To môže spomaliť ich rast. Preto si ich rozpusti vždy, keď ti to situácia umožní a nesťahuj si ich príliš silno.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty