Túžiš po dlhých krásnych vlasoch, no tie nie a nie narásť? Časom sa ti začnú lámať a musíš si ich nechať ostrihať, pretože tie rozštiepené končeky nevyzerajú dobre. A pritom si možno škodíš ty sama nesprávne zvoleným účesom.

Niektoré typy účesov totiž zabraňujú rýchlejšiemu rastu vlasov. Nemala by si tiež zabúdať na to, že dôležitá je až výživa zvnútra. Ak ti chýbajú potrebné vitamíny, nemôžeš sa čudovať, že tvoje vlasy vyzerajú tak, ako vyzerajú.

Odfarbené korienky

Ak si často farbíš korienky vlasov, svojim vlasom tak dávaš poriadne zabrať. Vyskúšať radšej ombré, kedy si necháš odfarbiť spodnú časť vlasov a korienky nebudú tak namáhané.

Časté žehlenie vlasov

Časté žehlenie vlasov alebo používanie brazílskeho keratínu môže tiež tvoje vlasy oslabovať. Najmä v tom prípade, ak nepoužívaš správne prípravky na ochranu pred teplom. Tvoje končeky sa budú rýchlejšie štiepiť, budú sa ti lámať vlasy a nebudú ti rásť tak, ako by si chcela.

Utiahnutý konský chvost

Ak nosíš vlasy často v gumičke a dokonca mávaš tesne utiahnutý konský chvost, tvoje vlasy zaťažuješ na jednom a tom istom mieste. Tým sú oslabené a môžu sa lámať. Nehovoriac o tom, že si takto môžeš navodiť nepríjemné bolesti hlavy.

Strapatý drdol počas spánku

Tiež si dávaš pred spaním vlasy do drdola, aby ti v noci neprekážali? Takýmto spôsobom sa ti môžu vlasy oveľa ľahšie polámať, v dôsledku čoho sa spomalí aj ich rast. Nechaj si ich radšej rozpustené alebo si ich maximálne spleť do voľného vrkoča.

Vrkoče

Nevhodným účesom sú aj príliš utiahnuté vrkoče, ktoré začínajú hneď pri pokožke hlavy. Tým, že sú vlasy pevne stiahnuté, sú viac namáhané a nemôžeš sa čudovať, že ti potom nerastú.

Mokré vlasy v gumičke

Zvykneš si ešte mokré vlasy dávať do gumičky a do drdola, aby si ich mala po uschnutí pekne vlnité? Mokré vlasy sú krehkejšie a náchylnejšie na lámanie, preto by si s týmto zlozvykom mala prestať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.