Žena si prehadzuje dlhé vlasy
Unsplash/Valerie Elash

Asi každá žena túži po dokonalej hrive. Nie nadarmo sa hovorí o korune krásy. Ak chceš vedieť, ako urýchliť rast vlasov, pomôcť ti môžu aj maličkosti. Niektoré veci stačí urobiť inak ako doteraz. 

Máme pre teba 6 tipov, ktoré môžeš začať praktizovať takmer okamžite. Väčšina z nich ťa dokonca nebude stáť takmer nič.

Pravidelné česanie

Nikdy by si nemala chodiť spať bez toho, aby si si večer rozčesala vlasy. Zdá sa, že ide o nepodstatný detail, no menej sa ti budú lámať a vypadávať. Takže ti aj budú lepšie rásť ďalšie. Začni s rozčesávaním spodnej časti vlasov a až tak prejdi ku korienkom a pokožke hlavy.

Častejšie strihanie

Pravidelné podstrihávanie vlasov tiež pomôže k ich rýchlejšiemu rastu. Nemusíš ísť ku kaderníčke iba vtedy, keď už sú končeky úplne rozštiepené, mala by si to brať skôr ako prevenciu.

Masáž hlavy

Nemusíš ísť k žiadnej masérke, masáž hlavy si môžeš urobiť sama, pokojne aj večer pri telke. Vďaka tomu zaktivuješ vlasové folikuly a vlasy budú rásť rýchlejšie a budú aj hustejšie.

Dostatok výživy

Nemusíš do seba pchať výživové doplnky, ale dôležité je to, čo jedávaš. Veľmi prospešné živiny nájdeš v rybách, strukovinách, orechoch, vajíčkach či chudom mäse. Taktiež si môžeš dopriať viac zeleniny. Hľadaj potraviny bohaté napríklad na zinok. 

Žena so zavretými očami a rozpustenými vlasmi
zdroj: Unsplash/Marie-Michèle Bouchard

Vyhni sa zložitým úpravám

Skús obmedziť časté fénovanie či žehlenie a taktiež zaťažovanie vlasov rôznymi kozmetickými prípravkami. Taktiež by si to nemala preháňať s častým nosením drdolov alebo stiahnutou gumičkou. Na tých miestach by boli viac oslabené.

Hodvábne obliečky

Veľkým pomocníkom môžu byť a hodvábne obliečky na vankúš, o ktorých sme už písali aj v predošlom článku. Vďaka nim budú tvoje vlasy ako keby rozmaznávané a budú sa ti aj menej lámať a zamotávať.

Tieto tipy ti môžu pomôcť v tom, ako urýchliť rast vlasov. Ktorý z nich vyskúšaš ako prvý?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty