Pekná postava

Dokonalá postava sa u mnohých z nás spája s veľkým guľatým zadkom, tenkým pasom a plochým bruškom. Je to krásne, bez pochýb. Ale základom pre peknú postavu je správne držanie tela, z ktorého sa už neskôr dá budovať všetko vyššie spomínané.

Aký vplyv má držanie tela na postavu?

Určite si už niekedy vo svojom živote počula, že sa máš narovnať, prestať sa hrbiť a podobne. Je to naozaj tak, nemala by si chodiť zhrbená, či už preto, že to škodí tvojmu zdraviu, ale aj kvôli tomu, že to nevyzerá pekne. Správne držanie tela však nie je len o stále rovnom chrbte, je to postoji celého tela, od chodidiel až po hlavu.

Väčšina ľudí v modernej dobe s tým má veľký problém. Málo sa hýbeme, dlho sedíme za počítačom v divných polohách, pozeráme sa do mobilu s hlavou spustenou dole a podobne a tak naše telo si na to zvyká.

Pokiaľ máš zlé držanie tela, tvoje svaly budú stuhnuté a tým pádom sa budú zlé prekrvovať. V dôsledku toho pri fyzickej aktivite nedosiahneš taký výsledok, po akom túžiš.

Mnohé ženy sa stážujú na veľké bruško, aj keď sú štíhle. Aj v tomto môže mať prsty zlé držanie tela, slabé svaly na chrbte, stuhnuté panvové dno či zablokovaný hrudník (kvôli čomu sú ochabnuté brušné svaly) a nemusí to byť zrovna tuk.

Cviky zvládneš s prehľadom

Ešte predtým, než začneš dodržiavať nejakú diétu a budeš utekať do fitka, mala by si vykonávať cvičenia na správne držanie tela. Ak ich budeš robiť pravidelne, neuveríš, ako sa tvoje telo zmení a začne s tebou spolupracovať.

Prinášame ti niekoľko tipov na takéto cvičenia, ktoré ti nezaberú veľa času, ale sú mimoriadne efektívne. Ide skôr o naťahovanie celého tela, ktoré zároveň posilní tvoje svaly.

V našom staršom článku sa dozvieš, prečo by si mala posilňovať chodidlá, ak chceš mať pevný a guľatý zadok. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness