Fitnes dievča

Instagram je miesto dokonalých príspevkov žien so skvelou postavou. Každá z nás by chcela vyzerať presne ako ony – žiadna celulitída, strie a dokonca ani náznak tuku alebo nafúknutia. Uvedomila si si však niekedy, že je to iba fotka a častokrát nemá nič spoločné s realitou?

Treba si uvedomiť, že každá z nás pridáva na Instagram tie najlepšie príspevky – z najlepšieho uhla, s najlepším svetlom, v najlepšom outfite či s najlepším stylingom. Ruku na srdce, dokázala by si niekedy na svoj profil pridať fotku, kde ti vidno celulitídu alebo kde máš práve nafúknuté bruško?

Snímky s nedokonalosťami zverejnia na sociálne siete naozaj len tie najodvážnejšie, ktoré sa ľuďom neboja ukazovať realitu. Každý chce predsa lajky. A zábery bežného dňa, s bežnými farbami a ničím nezaujímavým veľa srdiečok, bohužiaľ, nenazbierajú.

Obdivuješ postavy dievčat na Instagrame?

Určite sleduješ nejaké „top ženy“ podľa tvojho výberu. Pri pohľade na ich príspevky sa častokrát pozastavíš a rozmýšľaš, ako môžu mať takú skvelú postavu. Veď aj ty poctivo cvičíš a takisto sa snažíš dodržiavať stravu, ale pred zrkadlom vidíš celulitídu, príliš tučné stehná alebo ochabnuté ruky.

Instagram VS realita
zdroj: Instagram/andy.stech

Vidno niekde na tvojej fotke nedokonalosť?

Pozri sa na fotky vo svojom mobile. Na koľkých z nich vidíš takú istú celulitídu alebo tie isté tučné nohy, na ktoré si dívala pred chvíľou v zrkadle? Pravdepodobne ani na jednej. Na fotke, ktorú pridáme, sa chceme našim sledovateľom zapáčiť a presne tak to majú aj ostatné baby, ktoré každý deň obdivuješ.

Rozhodla si sa, že dnes je ten deň, kedy pridáš fotku z posilňovne, a tak vytiahneš tie legíny, v ktorých ti vynikne zadok a športovú podprsenku, aby všetko pekne držalo. Postavíš sa pred zrkadlo, nahodíš tú správnu pózu, pri ktorej vyzeráš fakt skvelo. Super, dokonalá fotka je na svete. Netrvalo to ani tak dlho a stačila iba dobrá póza, svetlo a oblečenie, v ktorom vynikneš. Presne túto fotku pridáš na svoj profil a lajky sa začnú hrnúť.

Neskôr, keď sa postavíš pred zrkadlo, tvoja postava nevyzerá vôbec ako na fotke. Pretože je prirodzené, že sa tvoje telo počas dňa mení.

Postava Instagram
zdroj: Instagram/sophfsfitness

A presne takto to majú aj iné ženy

Aj ony sú iba ľudia a chcú sa každému zapáčiť. Je to prirodzené a naozaj na tom nie je nič zlé. Čo však určite nie je na mieste, je zúfať a znižovať si svoje sebavedomie na základe fotiek niekoho cudzieho. Radšej si konečne uvedom, že nie všetkému na sociálnych sieťach treba veriť.

Je prirodzené, že naše telo sa počas dňa veľakrát zmení a každú hodinu vyzerá inak, preto sa netráp nad dokonalými postavami na Instagrame a nájdi si profily, kde sa dievčatá nehanbia ukázať aj svoju reálnu stránku.

Postavy dievčat na Instagrame nie sú ten jediný problém, nájdeš tam aj veľmi veľa retuše a schovávanie sa (prikrášľovanie) za filtre.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness