cvičiť

V prvom rade je dôležité uvedomiť si, že každé telo je iné a na každú z nás fungujú iné veci. Cvičenie nie je jednoduché a vyžaduje si veľa úsilia a disciplíny. Ako často cvičiť a aké pravidlá dodržiavať, aby si videla výsledky? S týmito 5 zásadami to pôjde ľavou zadnou. 

Výsledky z tréningov sa môžu dostaviť až po niekoľkých mesiacoch, avšak ak budeš dodržiavať tieto zásady, uvidíš ich oveľa skôr.

Cvič pravidelne

Ak nemáš dobrú genetiku, musíš jednoducho makať. Na to, aby si videla výsledky z cvičenia, mala by si cvičiť aspoň 3-krát do týždňa. Nemalo by však pozostávať len z kardia, ale vyskúšaj aj silové tréningy.

Ak nestíhaš chodievať do posilňovne tak často, zakomponuj do svojho každodenného fungovania viac chôdze. Dôležité je to však nepreháňať ani s nadmerným počtom tréningov.

Správna strava

Ak chceš, aby sa výsledky dostavili skôr, musíš sa zdravo stravovať. Dbaj najmä na bielkoviny, živiny, proteíny, ale aj sacharidy či tuky. Snaž sa obmedziť fast food a ťažké jedlá, ktoré ťa nafukujú. V našom článku TU sa dozvieš o pokrmoch, ktorým by si sa mala vyvarovať.

Zdravá strava Glow Up
zdroj: Unsplash/engin akyurt

Psychická pohoda

Psychika zohráva taktiež dôležitú úlohu pri chudnutí či naberaní. Nezabúdaj na to, že všetko, čo robíš, robíš pre seba. Nemusíš sa nikam ponáhľať a uvedom si, že všetko chce čas a trpezlivosť. Ak budeš psychicky vyrovnaná, aj tvoje telo bude ľahšie zvládať prekážky.

Raz za čas choď na kruhový tréning

Navštevovať fitness centrá je skvelé, ale čo tak vyskúšať intenzívny tréning? Vyskúšaj občas intenzívny tréning v podobe tabaty, pilatesu, HIIT alebo iných druhov športu, ktoré posilnia tvoju kondíciu.

Cvičiť
zdroj: Unsplash/bruce mars

Prijímaj dostatok tekutín

Aj napriek tomu, že ti voda možno nechutí, musíš si uvedomiť, že bez nej to jednoducho nepôjde. Voda je základ a má neskutočne množstvo prospešných účinkov. V našom článku TU ti ukážeme 8 dôvodov, prečo je tak veľmi prospešná pre naše telo.

Pamätaj, všetko sa dá, keď človek veľmi chce. S trochou snahy a vytrvalosti sa ti podarí vycvičiť presne takú postavu, po akej túžiš. Nezabudni na to, že výsledky sa vždy dostavia, len musíš byť trpezlivá.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness