elitedaily.com

Stále máme tendenciu podceňovať dôležitosť dodržiavania pitného režimu. Namiesto odporúčaného minima ôsmych pohárov čistej vody radšej siahneme po džúsoch alebo ochutených minerálkach.

Voda nám síce nedodá našu dennú dávku kofeínu, ako zelený čaj alebo káva, avšak poskytne nám na prvý pohľad nie celkom zjavné benefity. Nezabúdaj, že naše telo tvorí až 65% vody.

1.Voda ti zlepší náladu

Štúdie dokázali, že ak nepijeme dostatok vody, nepriaznivo to ovplyvní našu náladu a nebudeme sa cítiť dobre. Voda ti pomôže myslieť jasnejšie a budeš aj šťastnejšia.

2. Voda ti pomôže s kontrolou tvojich kalórií.

Pitie vody sa dá využiť ako účinná stratégia na chudnutie. Pamätaj si, že hlad je len prezlečený smäd. Voda ti pomôže cítiť sa sýto a nebudeš mať chuť konzumovať zbytočné kalórie. Taktiež konzumácia potravín s vysokým obsahom vody spomalí tvoj tráviaci proces a budeš sa dlhšie cítiť najedená.

young teenager drinking water after exercise. vorply.com

3. Ochráň si svoje svaly

Voda dodáva svalom potrebnú energiu. Bunky svalov potrebujú byť naplnené vodou, aby podali ten najlepší výkon. Ak svalové bunky nemajú dostatok potrebných tekutín, majú tendenciu nepracovať správne. Potom budeš náchylnejšia aj na svalovicu.

4. Nechaj tvoju pleť žiariť

Voda pomáha tvojej pokožke vyzerať sviežo. Ak je pokožka dehydratovaná, vrásky budú viditeľnejšie. Aby si si udržala svieži vzhľad pokožky, vypi každý deň aspoň 1,5 litra čistej vody. Pokožka je našim najväčším orgánom. Pravidelné pitie vody môže zlepšiť farbu a textúru tvojej pleti. Ďalším benefitom je, že ti pomáha s reguláciou telesnej teploty počas potenia.

5.Voda udržuje dobrú funkciu tvojich obličiek.

Naše obličky sú zodpovedné za spracovanie 20 litrov krvi každý deň. Pre ich dobré fungovanie je potrebné im dodávať dostatok tekutín.

WOMAN DRINKING WATER, CLOSE UP huffingtonpost.com

6. Voda je ráno lepšou voľbou než káva

Dehydratácia je častým symptómom únavy. Najlepšou vecou, ktorú môžeš urobiť hneď po prebudení je vypiť aspoň pohár vody. Preto je dobré, ak si pred spaním nachystáš vedľa postele pohár, aby si ju mala po prebudení ihneď po ruke.

7. Voda nakopne tvoj mozog

Štúdie preukázali, že voda výrazne podporuje tvoje myslenie. Tiež ti pomôže pri učení lepšie si zapamätať veľké množstvo informácií.

8. Voda ti pomôže v boji s chorobou

Podporuje prekrvenie ľudského organizmu. Taktiež ti poskytne živiny, ktoré potrebuješ na udržanie fungujúceho imunitného systému. Práve voda ti pomôže s vyplavovaním nežiadúcich látok z tela.

Možno sa ti bude zdať zložité nájsť si čas na pitie dostatočného množstva tekutín každý deň, ale určite to stojí za to. Mnoho celebrít si dokonca nastavuje na telefóne budík, aby im pripomínal, kedy sa majú napiť. Kúp si peknú fľašku alebo shaker, ktorý budeš nosiť vždy pri sebe, aby si sa nemohla vyhovárať sama pred sebou, že nemáš čas alebo príležitosť vypiť počas dňa dostatok tekutín.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness