Photo by Mor Shani on Unsplash

Keď sa ti moc nechce cvičiť v posilňovni, chápem. Každého baví niečo iné a jednoducho činky nezaujmú niekoho, kto vždy miloval (napríklad) plávanie. No mala by si mať pravidelný pohyb, ktorý ťa častokrát chráni od ochorení a od problémov v starobe.

A ak ťa vždy lákalo cvičenie s vlastnou váhou alebo činkami, no nevedela si sa namotivovať a preto sa ti nechcelo, tu je 5 dôvodov,  prečo to budeš milovať.

Budeš si viac ceniť svoje telo

Ak začneš cvičiť, pravdepodobne si budeš dávať aj o trošku väčší pozor na stravu. Budeš sa zaujímať o to, čo ješ a čo dáva tvojmu telu tie správne živiny. Uvidíš, aké zmeny sa budú diať a nebudeš chcieť prestať. Nepodceňuj ani pravidelný beh, ktorý pôsobí ako prirodzené antidepresívum.

Pri ostatných činnostiach vydržíš dlhšie

Spolu s rozcvičkou a poriadnym tréningom sa ti zvýši aj kondička. Pri bežných činnostiach, ako je napríklad upratovanie alebo práca v záhrade, sa tak nezadýchaš a častokrát urobíš aj viac, ako keď by si sa nevenovala žiadnemu športu.

Nebudeš sa porovnávať s ostatnými

Jediný človek, s ktorým sa budeš porovnávať, budeš ty sama. Odrazu budeš chcieť byť lepšia každý ďalší tréning a výsledky na tvojej sile alebo postave, ťa budú hnať dopredu. Ostatní ťa nebudú zaujímať, pretože pochopíš, že každý je iný a inak aj funguje.

Budeš šťastnejšia

Čo viac si priať? Cvičenie ti do tela uvoľní hormón šťastia, po ktorom budeš mať pocit plnohodnotnosti. Uvidíš, že tvoje dni budú zrazu produktívne a oveľa viac sa budeš tešiť na spánok, ak budeš vedieť, že si svoj čas vyplnila správne.

Spoznáš nových priateľov a budete mať spoločnú záľubu

Nemusíš vo fitku cvičiť len sama. Ak ťa to nezaujalo, nezúfaj. Môžeš cvičiť v skupine ľudí, ktorí majú pravdepodobne rovnaké ciele ako ty. Takto získaš nových priateľov a zakaždým sa budete mať o čom rozprávať. Budete sa chápať, navzájom sa podporovať a posúvať sa dopredu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness