mama a dcéra
Unsplash

Máme tu september, ktorý je mesiacom matky a dcéry. Je preto najvyšší čas, aby si pouvažovala nad tým, ako tú svoju prekvapíš a potešíš zároveň v tento sviatok.

Nemusí ísť o žiadne veľké či materiálne dary, tvoja mamina sa určite poteší aj z maličkosti či spoločne stráveného času.

Sama dobre vieš, že materiálne veci nie sú vždy to, čo spraví ženu skutočne šťastnou. Zážitky sa rátajú oveľa viac, keďže sa na ne viažu emócie, ktoré majú často väčší prínos než hmotné veci.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ODZADU SK (@odzadu.sk)

Máme pre teba niekoľko inšpirácií, ako si s maminou užiješ spoločný deň a zažiješ skutočne vzrušujúce zážitky.

Urobte niečo pre seba, prekonajte sa a vytvorte si novými spomienkami ešte silnejšie puto. V najbližších dňoch ti odporúčame napríklad dm ženský beh, ktorý sa už o pár dní koná v Bratislave.

Prekonávajte hranice

Koľkokrát si si už povedala, že nechceš vyskúšať niečo nové len preto, že sa bojíš výsledku? Každá z nás žije akoby vo svojej bubline, kde sa cíti dobre a bezstarostne.

Akonáhle ale príde nejaká zmena a ty stojíš pred niečím, na čo si doposiaľ nebola zvyknutá, si neistá a máš strach, že to nemusí dopadnúť dobre.

Máš strach vyliezť na horolezeckú stenu či ísť si zabehať, pretože nebudeš vládať? Prekonaj svoje hranice spoločne so svojou maminou. Spoločne budete silnejšie aj odvážnejšie duo.

Ľahšie zvládnete výzvy či prekážky. Budete si navzájom motiváciou aj oporou. Okrem toho to posilní vaše puto na maximum.

Dobrou príležitosťou, ako vykročiť z komfortu a prekonať sa, môže byť napríklad aj dm ženský beh, kde si spoločne s mamou môžeš odbehnúť 4 km.

Náš tip: Začni úplnými maličkosťami. Každý deň sa snaž urobiť nejakú vec inak, ako si bola doteraz zvyknutá. Nájdi si k tomu parťáka, napríklad maminu, s ktorou sa spoločne nakopnete k veciam, o ktorých ste nikdy ani nesnívali. Tých možností je naozaj veľa a pomalými krôčikmi môžete spoločne vystúpiť zo zóny komfortu.

zdroj: Unsplash

Urobte niečo pre seba

Veľa mám si nedopraje, preto by si to mala urobiť za ňu. Zober ju na masáž, manikúru, pedikúru či ku kaderníčke. Aj ona si zaslúži dopriať si trochu oddychu a pocitu krásy.

Po dni plnom oddychu tvoja mama určite ocení aj niečo, čo vám naozaj dá zabrať. Okrem toho urobí niečo pre svoje telo aj zdravie.

Jednou z možností je napríklad dm ženský beh, ktorý sa koná 17. septembra v Bratislave, a prináša aj kategóriu Mama a dcéra, kde si spolu môžete odbehnúť trať dlhú 4 km.

Po behu si môžete za odmenu vyraziť na kvalitnú večeru a drink. Táto aktivita vás môže spojiť natoľko, že sa beh stane vašou spoločnou rutinou.

Náš tip: Na dm ženskom behu sa bude štartovať vo viacerých vlnách, do ktorých je potrebné sa prihlásiť podľa aktuálnej výkonnosti či približného tempa, v ktorom zvolenú vzdialenosť odbehnete. Odporúčame sa zaregistrovať čím skôr, pretože počet je obmedzený.

zdroj: dm

Vytvorte si spomienky

Vzťah s mamou sa postupom pribúdajúcich rokov zvykne meniť. Je dobré uvedomiť si to, kým nebude neskoro. Vychutnávaj si chvíle so svojou maminou, pretože nič netrvá večne.

Všetko sa raz pominie. Aj my a zostanú len spomienky. Sprav všetko tak, ako to cítiš. Užite si s maminou filmový deň, vezmi ju na dobrú večeru alebo si choďte spoločne zašportovať. Z každého zážitku alebo aktivity, ktoré vykonáte, si spravte aj spoločnú fotku a vytvorte si album vašich spomienok.

Náš tip: Nezabudni svoju maminu dobre počúvať. Veľakrát pred ľuďmi spomenieme veci, ktoré by nás potešili bez toho, aby sme si to uvedomili. Môžete sa tak ľahko dozvedieť o darčekoch alebo zážitkoch, ktoré túži vyskúšať, ako je napríklad lístok na koncert obľúbenej kapely alebo štart na dm ženskom behu.

zdroj: Unsplash

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife