Sunrise Joga Bratislava
Sunrise Joga Bratislava

Po úspešnom podujatí Sunrise Yoga Bratislava prichádza v poradí druhá, rozšírená edícia akcie pre všetkých jogových nadšencov. Už v sobotu 25. mája 2024 bude impozantný priestor bastionu na Bratislavskom hrade hostiť podujatie s názvom Sunrise Yoga Festival Bratislava. Návštevníkov čakajú zážitkové lekcie s uznávanými jogínmi a podnetné workshopy so slovenskými aj zahraničnými odborníkmi na well-being.

Sunrise Yoga Festival Bratislava je prvý zo série festivalov z dielne organizačného tímu podujatia Sunrise Yoga Bratislava. Festivalová obdoba akcie prichádza s novým konceptom, špeciálnymi hosťami a neopakovateľnou atmosférou a začína ako inak jogou pri východe slnka.

„Hneď po prvom ročníku Sunrise Yoga, ktorá sa konala v Slovenskej národnej galérii sa mnohí zaujímali, kedy si cvičenie pri východe slnka zopakujeme. Preto sme pridali tento festival, kde sa bude nielen cvičiť a meditovať pri východe slnka, ale počas celého dňa si návštevníci a nadšenci zdravého životného štýlu môžu vypočuť zaujímavé prednášky od vychytených lektorov a zacvičiť si rôzne štýly jogy,“ hovorí Helena Tomková a Kika Peráčková zo Sunrise Yoga Bratislava.

Sunrise Joga Bratislava
zdroj: Sunrise Joga Bratislava

„Na bratislavský hrad príde množstvo zaujímavých hostí, nielen zo Slovenska, ale aj zahraničia. Návštevníci festivalu sa však nemusia báť jazykovej bariéry, lebo prichádzajú zo susedných Čiech a budú mať možnosť vypočuť si aj uznávaného slovenského vedca, ktorý pôsobí vo Viedni. Všetci tí, ktorí chcú načerpať silu a energiu a starať sa čo najlepšie nielen o telo, ale aj ducha a dušu sú vítaní. Veríme, že si každý nájde na podujatí svoje a dozvie sa množstvo zdraviu a telu prospešných informácií,“ dodáva.

V sobotu 25. mája sa Bratislavský hrad premení na oázu meditácie, rôznych workshopov, prednášok a jogových asán. Účastníci si budú môcť vypočuť prednášky odborníkov z oblasti zdravého životného štýlu ženskej lekárky, ktorá sa zaoberá psychosomatikou MUDr. Heleny Máslovej, vedca a neurogenetika Tomáša Eichlera, či výživovej poradkyne Silvie Horeckej (Terapia jedlom).

Večerným vyvrcholením festivalu je česká jogová terapeutka, ajurvédska špecialistka a autorka kníh Zuzka Klingrová, ktorá má na záver dňa pripravenú prednášku a liečivú večernú lekciu jogy, kde pri záverečnej šavasane sa účastníci ponoria do „zvukovej lázne“ Petra Adesha.

„Festival sa stále vyvíja, pribúdajú nové a zaujímavé mená. Prednášajúci budú s návštevníkmi diskutovať a mnohí z nich sú k dispozícii aj počas dňa na individuálne rozhovory. Okrem hlavného programu je pripravených aj množstvo doplnkových workshopov a Zuzka Klingrová bude mať autogramiádu svojich kníh. Bratislavský hrad má jedinečnú atmosféru a krásnu energiu a radosť spravíme aj tým, ktorí si chcú spraviť zaujímavé fotky z podujatia,“ dodávajú organizátori akcie.

Sunrise Joga Bratislava
zdroj: Sunrise Joga Bratislava

Na podujatie sú nateraz potvrdení obľúbení jogíni. Návštevníci si môžu zacvičiť s Vandou Sprenger Gallo (Nemecko), s Petrou Ďuricou s Michalom Bednaříkom (ČR) či Zuzanou Klingrovou.

„Sú to jogíni, ktorých ľudia nevedia bežne stretnúť v našich slovenských jogových centrách, ale stojí za to spoznať ich. Hodiny sú vhodné pre všetkých. Počet lektorov sa ešte rozšíri o jedného či dvoch,“ hovorí Kika Peráčková, odborný spolupracovník festivalu jogy.

Popularita wellbeingu a jogy na celom svete stúpa. Čoraz viac žien i mužov nachádza pokoj mysle a zdravie tela v tomto druhu cvičenia a zaraďuje ho do svojho životného štýlu. A práve to je podľa zakladateľov hlavným poslaním tohto projektu.

„Na Sunrise Yoga Festivale budeme nielen cvičiť, ale sa aj rozprávať, vysvetľovať a hlavne diskutovať na témy, ktoré sa pri snahe o zdavie a praktizovanie  jogy samé vynárajú. Návštevníkov čaká deň nabitý tým najlepším, čo sféra vyváženého aktívneho života ponúka,“ dodávajú organizátori.

Počas festivalu sa hostia rovnako môžu tešiť na vysokokvalitné bio a organické jedlá, nápoje z byliniek z čarovného kúta slovenských hôr, výbornú kávu, poctivé čaje a magické kakao.

Workshopy:

  • Pranajáma alebo dych pre zdravie a energiu
  • Face Yoga
  • Starostlivosť o pleť – byliny na zdravú a krásnu pokožku
  • Zvukové kúpele a gongová terapia
  • Diskusia o hormonálnej joge
  • A ďalšie pribudnú

Viac informácií o podujatí sa dozviete na webe sunriseyoga.sk a vstupenky si môžete zakúpiť v sieti predpredaj.sk.

Viac z kategórieFitness