Dvojica pri ohni

Každý vzťah je o niečom úplne inom – má iné základy, inú chémiu, iné smerovanie. Všetci však túžia po tom, aby našli skutočnú lásku a aby mal ich príbeh šťastný koniec. Aby to mohlo fungovať na 100 %, je dôležité, aby tam bola prítomná jedna vec. Je ňou dôvera vo vzťahu. 

Nie je nič dôležitejšie ako vedomie, že tvoj partner je človekom, ktorému môžeš veriť, na ktorého sa môžeš spoľahnúť a môžeš sa o neho oprieť. Najmä, ak ide o nasledujúce 3 situácie. V nich totiž nie je priestor na zaváhanie a sklamanie. Sú totiž skúškou dôvery.

Trávenie času bez seba

S dôverou sa často spája práve žiarlivosť či snaha mať partnera pod kontrolou v každej možnej situácii. Ak ho nemáš na blízku a trávite voľný čas oddelene, prirodzene môžu prísť pochybnosti o tom, čo robí a s kým to robí. No toto je presne to, čo by ťa trápiť nemalo, ak mu naozaj dôveruješ.

Keď máte zdravý vzťah, potom ti ani nenapadne byť v strese kvôli tomu, že ho nemáš pred očami. Práve naopak, dopraješ mu čas pre seba a ty si rovnako užiješ ten svoj. Bez toho, aby si mu ublížila aj zo svojej strany.

Vzťah, v ktorom je dôvera
zdroj: Pexels/Lena Glukhova

Povinnosti reálneho života

Dôvera vo vzťahu sa dá preukazovať každý jeden deň. A to najmä vtedy, keď už spolu žijete reálny život a dávno to nie je len o sladkom randení. Ten vám totiž prinesie mnoho povinností, pri ktorých si musíte veriť a ktoré si musíte medzi sebou aj rozdeliť. Či už ide o domáce práce, platenie účtov, starostlivosť o deti a podobne.

Dôležité je, aby ste vedeli, že sa jeden na druhého môžete spoľahnúť. Nikto nechce mať po boku partnera, ktorý ho sklame v niečom, čo by malo byť samozrejmosťou.

Intímny život

Áno, aj v posteli sa dá zistiť, či si naplno dôverujete. Milovanie je veľmi intímny akt, pri ktorom dovoľuješ partnerovi dotýkať sa ťa tak, ako nikomu inému. Jemu povieš svoje najtajnejšie túžby, jemu sa celá odhalíš. Ak mu neveríš na 100 %, potom si to s ním nikdy naplno neužiješ. Musíš sa mu oddať nielen telom, ale aj mysľou.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating