Pár v snehu

Každú voľnú chvíľu sme ruka v ruke a večery trávime spolu v posteli. To znie ako príbeh mnohých partnerstiev, ktoré sú ešte na tom krásnom začiatku. Avšak, každý vzťah sa časom rozvíja a mení, a už to nie je len o sladkom randení. Existujú však páry, ktoré sú spolu i dlhé roky a nevedia tráviť čas oddelene ani pár hodín, nie to ešte na niekoľko dní. Je to skutočná láska alebo nezdravá závislosť?

Aj keď ste vo vzťahu roky a klape vám to, ak nedokážete fungovať aj osobitne bez seba, potom to už nemusí byť len tá čistá láska. Láska je totiž aj o osobných hraniciach, určitej slobode a dôvere. Jednoducho, musíte mať svoje koníčky, čas pre vlastných priateľov, a vedieť, že byť bez seba fyzicky na určitý čas neznamená stratiť jeden druhého.

A prečo je pre vzťah naozaj skvelé tráviť čas oddelene? Toto 3 sú hlavné dôvody!

Nečakané oddelenie nebude tak bolieť

Možno sa vám nechce byť jeden bez druhého, a keďže ani nemusíte, tak to neriešite. Ale život je dlhý a prináša rôzne situácie. Niekedy môže prísť nečakané odlúčenie, ktoré budete zvládať mnohonásobne ťažšie. A to kvôli tomu, že ste si to nikdy dobrovoľne nevyskúšali.

Nikdy si nevyrazila na dámsky víkend s kamoškami, takže, ak by tvojho partnera museli napr. operovať a ostal by v nemocnici týždeň, zrejme by si sa bez neho zrútila.

Partneri v objatí
zdroj: Pexels/Дарья Шестакова

Budete si jeden druhého vážiť viac

Hovorí sa, že až keď niečo stratíš, zistíš, ako ti na tom záleží. Našťastie, tu nemusíme hovoriť o žiadnej strate. Či už sa denne venuješ hodiny vlastnej práci či záľubám, chodíš cez víkendy von iba s priateľkami, alebo odídeš aj na niekoľko dní preč, po návrate k partnerovi si uvedomíš, ako ho máš rada.

Vyhnete sa ponorke (ktorá naozaj raz príde do každého vzťahu), nebudete riešiť malichernosti a hádať sa pre hlúposti, pretože si budete vzácni. A spoločný čas vždy využijete naplno. Každý moment tak bude viac krásny.

Tráviť čas oddelene vám pomôže osobnostne rásť

Je skvelé, ak sa ľúbite a všetky aktivity robíte spolu, no vzťah nie je o tom, aby si zabudla sama na seba. Ty sa musíš rozvíjať ďalej osobnostne a ísť si za svojimi snami a cieľmi. Zdokonaľovať sa v záľubách a efektívne tráviť čas aj vtedy, ak nemáš partnera po boku.

Muž a žena
zdroj: Pexels/cottonbro studio

Nemôže sa stať, že si na pár hodín sama doma a zrazu nevieš, čo máš robiť. Nemôžeš byť na ňom závislá tak, že sa budeš cítiť stratená, ak nebude pri tebe.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating