V mysli, snoch a možno na Instagrame si si našla typ muža, ktorý sa ti najviac výzorovo páči, hodí, ktorý ti najviac imponuje a priťahuje ťa. V hlave máš presne dané body, ktoré tvoj budúci partner musí spĺňať, a vytvorenú tabuľku vlastností, ktoré musí mať. Ale čo ak do tvojho života príde úplne iný typ muža, ktorý sa s predstavou vôbec nebude zhodovať?

Vysnívaná predstava môže byt iná ako realita. Dokonalý partner podľa predstáv neexistuje a vytváranie si mylných snov o druhej polovičke nás v reálnom živote môže poriadne obmedzovať. Či už to máme z romantických filmov, rozprávok z detstva či stereotypu, ktorý tu vládne, zameriavať sa len na blonďákov či brunetov nám zakrýva niečo oveľa lepšie.

Vyberať si iba podľa vzhľadu je možno povrchné, ale je to dôležitý bod. Ak by sa ti aspoň trochu partner nepáčil, nebola by tam vášeň, oddanosť, a tak by vzťah nebol kompletný. To ako vyzerá je dôležité, ale to ako sa správa je ešte dôležitejšie. Niekedy sa totiž ani tak nezamilujeme do výzoru, ale do povahy, do charakteru, do slov a úsmevu. Neskôr tak pochopíš, že ten človek je krásny aj zvonka, aj keď sa ti možno na prvý pohľad nepáčil, ale pritiahol si ťa k sebe práve tou charizmou a svojím vyžarovaním.

Prečo by sme si životného partnera mali vyberať na základe toho aký je vysoký, či je svalnatý alebo tučný, hnedovlasý alebo blonďavý. Ide o to, či ťa miluje, chráni, podporuje, či ty budeš milovať jeho. A samozrejme, je dôležité, aby medzi vami bola chémia – niečo, čo ťa na tom druhom musí priťahovať. Môže to byť to, ako sa ten človek správa, či má podobné záľuby, či má povahu, ktorá nás nevytáča a rôzne iné vnútorné aspekty, ktoré sa dozvieš, až keď ho lepšie spoznáš.

Sympatický ti môže byť aj úplne iný typ ako ten tvoj vysnívaný. Všetky nedokonalosti sa dajú prekonať, ak je to pravá láska, ak preskočí iskra. Nechaj všetko na „náhodu či osud“. Keď stretneš niekoho, kto ťa zaujme záleží len na danom okamihu, a nie nad rozmýšľaním, či podľa predstáv. Zamiluješ sa do jeho iskrivých očí a úsmevu, keď sa pozerá na teba. Vznikne totiž medzi vami niečo krásne, niečo medzi nebom a zemou, čo nebudeš vedieť vyjadriť, ale jednoducho budeš šťastná. Nedá sa úplne na 100% povedať, aký tvoj budúci partner bude, ako bude vyzerať, ale je len na tebe, či otvoríš srdce a začneš sa dívať na svet očami ženy, alebo si naďalej budeš vyberať princov, ktorí však nemusia byť taký skvelí, ako by si čakala.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.