V klasických rozprávkach je to princ na bielom koni. Dnes skôr ironicky konštatujeme, že buď má kone schované pod kapotou, alebo čo je častejšie, nemá koňa a tak ide peši a preto mu to tak dlho trvá.

Muž vášho života. Možno ste ho už stretli, možno naňho ešte len čakáte a možno ste to už dávno vzdali. Môže sa ale stať aj to, že muža svojich snov ste už stretli, no kvôli svojim zidealzovaným predstavám ste si ho nevšimli. Dajte si na to pozor, lebo podľa portálu powerofpositivity riskujete, že pravú lásku prešvihnete.

Týchto 9 znakov vám napovie, že ste stretli muža svojich snov…

Prekvapia vás pocity

Keď stretnete toho pravého, zistíte, že má to, čo ste vždy chceli a ani ste o tom nevedeli. Okrem prekvapenia, nespútanej radosti a náhlej náklonnosti vás zasiahnu pocity, vďaka ktorým budete mať dojem, že ste zrazu našli kúsok skladačky, ktorý vám dlho chýbal. Budete cítiť, že ste konečne našli to, čo ste dlho hľadali. Dôležité je nebáť sa cítiť a svoje pocity nepotláčať, ale nechať ich naplno sa prejaviť.

zdroj: Photo by João Silas on Unsplash.com

Prirodzenosť

Aj keď pre vás celá situácia bude nová, kdesi vo vnútri budete vedieť, že všetko je presne tak, ako má byť – že všetko do seba zapadá. To, ako sa cítite, to, aký je váš vzťah a pocity, ktoré vo vás váš muž vyvoláva, budú pre vás tou najprirodzenejšou a zároveň najkrajšou vecou na svete.

Zaľúbenosť

Počuli ste už o tom, že na to, aby vzťah vydržal, je potrebné zaľúbiť sa miliónkrát do tej istej osoby? Presne o tom to celé je. Keď stretnete muža svojich snov, to ešte neznamená, že získate záruku, že spolu vydržíte navždy.

Získate však silný dojem, že tento muž vám za to stojí. Vždy nájdete dôvod, prečo ho milovať ešte viac, zakaždým objavíte niečo nové, čo sa vám na ňom páči alebo vás priťahuje. Prvotná zaľúbenosť postupne prerastie do silného puta.

Nebudete sa báť úprimnosti

Aj za cenu toho, že sa pohádate. Hádka pre vás oboch totiž nebude predzvesťou konca, ale príležitosťou na to, aby ste si vydiskutovali to, čo vám vo vzťahu vadí, chýba alebo vás zraňuje.

Bez obáv poviete tomu druhému, čo si myslíte, čo cítite a budete mať istotu, že to pochopí a prijme to. Rovnako sa bude správať on k vám. Isteže, niektoré témy budete riešiť dlhšie a bude vás to stáť veľa námahy a energie. No vďaka tomu sa potom obaja budete vo vzťahu cítiť šťastnejší a spokojnejší.

zdroj: Photo by Alvin Mahmudov on Unsplash.com

Budete sa cítiť ocenená

Všetky vieme, že viac, než veľké kytice ruží, ktorými sa môžeme pochváliť na sociálnych sieťach, nás potešia malé a veľmi osobné gestá lásky. Vďaka nim budete mať istotu, že ste pre vášho partnera jedinečná, že vás miluje a že máte v jeho živote i v srdci špeciálne miesto.

Zamilujete si nedokonalosti

Nikto nie je dokonalý, no vďaka láske sme schopní naučiť sa prijať toho druhého takého, aký je. A to bez toho, aby sme od neho požadovali výraznú zmenu. Zamilujeme si ho bezpodmienečne a uvedomíme si, že bez chýb a zlozvykov by to už nebol on.

Čo je úžasné, že v zdravom vzťahu toto pravidlo platí v dvoch smeroch – milujete svojho partnera aj s jeho nedostatkami, on vás tak isto miluje takú, aká ste a učí vás prijímať vlastné nedokonalosti. Už len tá predstava, že sa nemusíte hnať za nedosiahnuteľnou dokonalosťou znie skvele, však?

Spolu ste v bezpečí

Váš vzťah je pre vás miestom, kde sa cítite prijatá a v bezpečí. Viete, že svojmu partnerovi môžete povedať naozaj čokoľvek, a že všetky problémy dokážete spolu preskákať. Jeho láska vám dodáva pocit istoty, stability a bezpečia. Taktiež vás podnecuje k tomu, aby ste ho milovali ešte viac.

zdroj: Photo by Christoph Rücker on Unsplash.com

Máte rovnaké ciele a hodnoty

Samozrejme, že nie ste identickou kópiou toho druhého. Každý máte aj svoje záľuby či osobné ciele, no čo sa týka zásadných životných hodnôt a postojov, na tých sa zhodnete. Ak sa dívate do budúcnosti, tak len spoločne a dôležité rozhodnutia robíte jedine spolu. Obaja si uvedomujete, že spolu nesúperíte, ale budujete niečo krásne – váš vzťah.

Váš vzťah budete chrániť

Máte kamošku, ktorá  nesúhlasí s tým, že randíte práve s týmto mužom? Dáte jej najavo, že sa túto skutočnosť môže, ale i nemusí naučiť akceptovať. Vy predsa viete, ktoré vzťahy sú pre vás skutočne dôležité a ak je to potrebné, viete sa svojich blízkych veľmi rázne zastať. A to aj za cenu toho, že sa na vás budú ostatní divne pozerať.

Dočítali ste a máte pocit, že toto všetko sú len rozprávky pre malé deti? Možno máte tak veľmi zranené a zlomené srdce, že sa mu už nechce veriť. Napriek tomu vás chceme povzbudiť, aby ste láske nezavreli dvere do vášho života.

zdroj: powerofpositivity

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.