Muž a žena sa bozkávajú

Je len málo znakov, pri ktorých sa ľahko odhalí, či je tvoj vzťah skutočne založený na láske alebo ide len o niečo povrchové. Jedným z nich je skúška dôvery. Každý pár, ktorý sa naozaj miluje, nikdy nedovolí, aby ich klamstvo vo vzťahu dokázalo ovplyvniť. Nikdy by nedovolil, aby k nemu vôbec došlo. Pretože všetko stojí a padá na úprimnosti.

Všetci sme iní. Každý z nás hľadá vo vzťahu niečo nové a každý vzťah má svoj vlastný rytmus, ale aj pravidlá. No jedno sa nemení – ak v ňom nie je otvorenosť a úprimnosť, nie je to ani skutočná láska. Nemôžeš tvrdiť, že máš niekoho naozaj rada, keď máš pred ním tajnosti. Nemôžeš tvrdiť, že dokonca miluješ, ak konáš poza jeho chrbát.

Klamstvo vo vzťahu je toxické

Keď ti na tom druhom jednoducho záleží, neurobíš nič, čo by mu mohlo uškodiť. A lži sú presne to, čo patrí medzi najväčšie sklamania. Keď ti klame partner, čo si o tom môžeš myslieť? Že mu nestojíš za to, aby ti veril. Nie si dosť dobrá na to, aby sa ti otvoril. Nemiluje ťa, inak by sa ti nepozeral do očí, keď vyslovoval nepravdivé veci.

odpustiť neveru
zdroj: Instagram/dirtybootsandmessyhair

Ak sa raz klamstvo vo vzťahu objaví, je ťažké dokázať, že sa to už nebude opakovať. Keď sa raz zaklame, je ťažké začať si znova dôverovať. Chce to veľa úsilia, trpezlivosti a odhodlania. Každopádne, keď už k tomu dôjde, je to znakom toho, že niečo nie je v poriadku. Niekde medzi vami je problém, ktorý vás dohnal k tomu, aby ste si prestali na 100 % dôverovať.

Je len na vás, či tomu prídete na koreň a za svoju lásku spoločne zabojujete alebo dovolíte, aby vás pavučina lží úplne zničila. V každom prípade budete musieť začať úplne odznova. A s čistým listom, na ktorý budete obaja písať už len pravdu (a nič len pravdu, ako sa prisahá).

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating