Byť vo vzťahu neznamená len zažívať tie krásne chvíle, výlety a fotky, ale aj zvládnuť ťažké dni, nálady, stres a milovať sa navzájom vo všetkých oblastiach života, s každou možnou chybou. Avšak k tomu je potrebná láska, vzájomný rešpekt a hlavne úcta. 

Chlapi vedia raniť city ženy dokonca jediným slovíčkom alebo vetou. Dokážu v žene zanechať stopu na celý život len jednou hlúpou poznámkou. Nenechaj sa utešiť len tým, že to možno tak nemyslel. Svoju úctu, svoje sebavedomie a hlavne svoju sebalásku, ktorú si pestuješ a chceš zanechať nezahoď len kvôli chlapovi, ktorý tvoju inteligenciu, krásu a ženskosť nevie oceniť. 

Predsa vo vzťahu nie je priestor na ukazovanie prstom, kto má aké nedostatky. Vo vzťahu ide o spoločné ciele, napredovanie a plnenie veľkých snov.

”Poslednú dobu sa na teba nedá pozerať, nejako sa zanedbávaš!

“Dúfam, že už nepriberieš alebo neschudneš!”

”Bez make-upu to nie si ty!”

”Buď rada, že som s tebou ja, nikto iný by ťa totiž nechcel!”

”Všetky sú krajšie ako ty, ale ty si aspoň zlatá!” 

Ak ti partner povie vety typu, jednoducho odíď…

Nikdy neber na ľahkú váhu slová, ktoré ti môžu ublížiť, zmeniť pohľad na seba samú. Ak ti dokáže chlap povedať niečo takéto, nie je to ten pravý, ktorý by mal byť pre teba oporou a nebude ťa nikdy milovať takú, aká si. Tieto vety nepredstavujú konštruktívnu kritiku, ani motiváciu či povzbudenie. Sú to slová, ktoré ti zoberú štipku sebavedomia a v tvojom podvedomí začne rásť zrnko neistoty.

Chlap, ktorý ťa miluje, bude obdivovať tvoju nenamaľovanú tvár, v ktorej vidno možno malé javy z detstva, trblietavé oči, úprimný úsmev, pehy či znamienka. Budeš pre neho krajšia bez make-upu, lebo to je tvoja pravá tvár. Bude prstami brázdiť po striách, pretože sú to stopy tvojej zmeny z dievčaťa na ženu. Raz určite stretneš muža, ktorému nebude vadiť ani menšie bruško, ktoré vzniklo pri všetkých tých navarených obedoch, ktoré si ochutnávala a vylaďovala, aby mu chutili.

Keď príde ten tvoj “princ”, nebude mať potrebu komentovať tvoj zovňajšok a tvoje chyby, ale bude ti vždy vravieť a podporovať ťa v tvojich plusoch a vo veciach, ktoré ti idú.

Bude ťa motivovať byť lepšou verziou seba, bude ti pomáhať a bude sa snažiť, aby si vždy mala úsmev na perách.

Takého chlapa v živote potrebuješ.  

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.