Objatie ako bezpečný prístav

Mnohokrát zamilovaní ľudia tvrdia, že vo svojej polovičke našli svoj bezpečný prístav. Ale čo to v skutočnosti znamená? Aký je to pocit a kedy vieš, že to isté znamená pre teba aj tvoj partner? Ja by som to opísala asi takto …

Je to pocit, pri ktorom z tvojej mysle odíde všetko negatívne, len čo sa schúliš v jeho objatí. To, čo ťa trápi zrazu pominie a s každým nádychom, pri ktorom cítiš jeho vôňu, sa tvoje telo upokojuje. Zavrieš oči a zdá sa, že si ti nič zlé nemôže stať, pretože je tu on a on ťa predsa ochráni. Cítiš, ako mu bije srdce v hrudi a túžiš, aby bilo len pre teba.

Bezpečný prístav znamená absolútnu dôveru

Nie je to ale len o tom danom momente, aj keď je to „maličkosť“, ktorá znamená tak veľa. To objatie je preto tak čisté a upokojujúce, pretože v sebe necítiš ani žiaden strach. Toto je človek, ktorému môžeš veriť, a preto si mu odovzdala celé svoje srdce. Môže ho ochraňovať, no môže ho aj zradiť. To puto k nemu je však také silné, že ani na chvíľu nepochybuješ o tom, čo si vyberie.

Iba človek, ktorého skutočne miluješ, to v tebe dokáže vyvolať. Jedným pohladením po tvári ťa uistí, že je tvojou oporou. Hlbokým pohľadom do očí ti sľúbi vernosť. Vášnivým bozkom dokáže, že si pre neho jediná. A ty nič viac nepotrebuješ, len vedieť, že si v jeho náručí doma.

Keď nájdeš muža, pri ktorom toto všetko zažiješ, tak nájdeš aj úprimnú lásku. Slová vedia klamať, ale tie pocity, ktoré zažívaš v jeho náručí, tie sa oklamať nedajú. Oči, dlane, úsmevy, … to je viac ako milión ruží. Je to tvoja istota.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating