Pokiaľ nie si šťastná vo vzťahu, tak odíď. Zbytočne dúfaš, že to bude jedného dňa iné. Je čas uzavrieť kapitolu a posunúť sa ďalej.

Začiatky s chybami

Bol to krásny vzťah. Taký, ktorý si vždy chcela, aspoň zo začiatku. Milovala si ho a bola si schopná znášať všetko zlé. Veci, ktoré (ne)urobil. Aj on ťa samozrejme ľúbil, o tom nebolo pochýb, ale nie takým spôsobom, akým mal. Bral ťa ako samozrejmosť a ako svoj majetok.

Nevedela si si predstaviť, že by si bola bez neho, a preto si ostávala naďalej vo vzťahu, ktorý ťa ničil. Vnucovala si si pocit, že to bude všetko opäť dobré, ale mýlila si sa. Pokiaľ si mu už párkrát povedala, čo ti vadí na ňom vadí, no on sa to aj tak nepokúsil zmeniť , zbytočne budeš dúfať.  Partnera neprinútiš, aby sa k tebe choval tak, ako si to ty želáš, ak to sám nebude chcieť.

zdroj: unsplash.com

Nešťastná láska

Dával ti pocit, že si menejcenná. Bála si sa mu povedať to, ako si sa skutočne cítila a čo ti vadilo. Radšej si bola celý vzťah ticho, pretože si vedela, ako by zareagoval a jediný človek, ktorý by mal z toho „zle“ by si bola ty. Nebol si schopný priznať chybu. Robil veci, ktoré vedel, že by ti ublížili. Veci, ktoré iné páry berú ako samozrejmosť, ty si brala ako niečo výnimočné.

Stále si ho nejako ospravedlňovala. Bol to dobrý chalan, ale pri ňom si strácala iba čas a možnosť byť bezhranične milovaná. Nemusíš sa báť opustiť človeka, ktorý ťa už viac nerobí šťastnou. Prežila si si s ním to, čo si mala a navzájom ste si odovzdali veci, ktoré ste si mali. Teraz je však čas na odchod.

Všetko zlé je na niečo dobré. Po rozchode s bývalým partnerom môžeš začať žiť od začiatku a presne tak, ako si vždy chcela a bez výčitiek svedomia. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.