unsplash.com

Existuje mnoho spôsobov, ako môžeme toxický vzťah definovať. Jedno je však isté – toxický vzťah je taký, ktorý je nepríjemný, nedáva to, čo si zaslúžiš, je bez rešpektu a viac ti škodí ako prospieva.

Dnes tu nájdeš ďalších 5 znakov, že tvoj vzťah sa stáva toxickým a pár rád ako sa s tým vyrovnať.

Vôbec sa nerozprávaš o svojich pocitoch

Ak ste si navzájom prestali dôverovať, otvára to cesty emocionálnej nevere. Aj keď to nie je žiadna veľká zrada, nie je zdravé nevedieť, čo tvoj partner vo vzťahu cíti a aké má úspechy alebo zlyhania.

Skús ho nabudúce osloviť a otvorene ho poprosiť o dostatok komunikácie v tejto téme. 

zdroj: freepik.com

Vyhýbaš sa rozprávaniu o problémoch

Keď ti život prináša jednu krivdu za druhou, prečo sa neobrátiš na svojho partnera? To, že ste sa prestali rozprávať o problémoch neznamená, že sa zázračne vyriešia.

Skús nabudúce vyjadriť pri partnerovi to, čo od neho skutočne potrebuješ. Podporu v zlých dňoch a motiváciu pri riešení problémov. 

Tvoj pracovný výkon sa znížil

Nie je ľahké byť výkonná v práci, ak v tvojom vzťahu cítiť stres a nepríjemnú atmosféru.

Nabudúce sa skús uistiť, či je tvoj partner ochotný spolupracovať, aby bol váš vzťah ešte viac zdravší a nie toxický. 

zdroj: unsplash.com

Nestretávaš sa so svojimi blízkymi

Klasický príklad toho, že sa tvoj vzťah stáva toxickým je ten, že sa izoluješ od svojich blízkych. Pretože ak máš partnera, ktorý nechce, aby si sa stretávala so svojou rodinou, chce mať nad tebou kontrolu.

Nabudúce sa v takomto prípade skús opýtať, akoby sa cítil on, keby si mu v tom zabraňovala. S najväčšou pravdepodobnosťou to bude ľutovať. 

Nevieš si spomenúť, kedy si robila niečo, čo máš naozaj rada

Nikdy by tvoj život nemal skĺznuť do toho, že sa všetko bude točiť len okolo vzťahu, bez ohľadu na to, aké je to skvelé. Ak chceš byť šťastná, musíš robiť veci, pri ktorých si naozaj šťastná. Pri ktorých sa cítiš sama sebou a ktoré si robila aj predtým, ako si bola vo vzťahu.

Nabudúce skús vysvetliť partnerovi, že aj ty potrebuješ čas na seba. Mal by ťa povzbudiť do toho, aby si žila život, ktorý ťa napĺňa a v ktorom si šťastná. 

 

Zdroj: thetalko.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating