Žena, ktorá vie, ako sa mať rada

O sebaláske a o tom, ako sa mať rada sa v posledných rokoch hovorí veľa a často. Ak nie si na tieto motivačné reči, potom ťa nič neprinúti zmeniť pohľad na samu seba, ak to tak neurobí tvoja hlava. Menej často sa už však hovorí o tom, na čo si dať ale pozor. O veciach, na ktoré si daj radšej pozor, pretože si nimi len ubližuješ.

Ubližuješ svojej duši, svojmu sebavedomiu, egu a dôjsť to môže aj k tomu, že sa budeš cítiť zle aj fyzicky. Toto sú 3 spôsoby, ktoré ťa pomaly ničia a mala by si s nimi ihneď skoncovať.

Porovnávanie sa s inými ženami

Žiaľ, toto sa bude opakovať vždy a každá žena si tým zrejme musí prejsť. Aj taká, ktorá má veľké sebavedomie, to tajne robí. Pozeráme sa na iné ženy a chceme byť ako ony – vidíme na nich to najlepšie, to, čo nám chýba. To, čo majú „lepšie“, „krajšie“, „drahšie“. Jediné, čo tým dosiahneš, je pocit menejcennosti. Budeš zbytočne sklamaná a smutná, lebo na nich vidíš len to, čo vidieť chceš.

Hľadanie vlastných mínusov

V súvislosti s prvým bodom je tu aj fakt, že na sebe budeš vidieť iba negatíva. A to sa pritom ani s nikým porovnávať nemusíš. Ak sa na seba pozeráš priamo v zrkadle či premýšľaš nad svojím životom a vidíš stále len niečo zlé, potom na tom zle skutočne si. Nedokážeš oceniť svoje plusy, znižuješ si ego a dávaš si za vinu chyby, za ktoré ani nemôžeš. Je to všetko len v tvojej hlave, ktorá ťa pomaly ničí.

Veríš slovám tých, ktorí ti chcú ublížiť

Už ťa niekedy niekto kritizoval priamo pred očami? Už si o sebe počula klebety, ktoré ťa zaboleli? Vysmievali sa ti kvôli výzor? Robili si žarty z toho, že nemáš úspech? Ak si tieto veci berieš až príliš k srdcu, robíš chybu. Nikto nemá právo ťa súdiť a už vôbec nie hovoriť veci, ktoré považuješ za pravdivé. Keď im podľahneš, nikdy nebudeš sebavedomá a nikdy nebudeš vedieť, ako sa mať rada, pretože to neočakávaš ani od svojho okolia.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife