Mesto, ktoré máte takmer za rokom vám ponúkne históriu, krásne parky, moderné umenie, nádhernú architektúru a v neposlednom rade úžasné jedlo.

Budapešť sa teší stále väčšej a väčšej návštevnosti turistov, ktorým ponúka príjemné rodinné reštaurácie, rôznorodý street food, ale aj tradičné a lacné domáce špecialitky. Na svoje si prídete aj počas piatkovej noci aj počas nedeľného rána.

Ak si chcete vychutnať skvelé jedlo a netrápiť svoju peňaženku navštívte niektorú z týchto reštaurácií.

pixabay.com

GLUTENO

Stravovať sa zdravo a gluten-free je dnes veľkým trendom a ak ste jeho prívržencom, potom vás určite poteší reštaurácia GluteNo, ktorá ponúka všemožné varianty zdravých, bezlepkových pannini.

Domáci chlieb, obložený len kvalitnými surovinami z lokálnych fariem si vás určite získa. Ľahké jedlo (so širokou ponukou bezlepkových dezertov), skvelá káva, nízke ceny sú zárukou príjemne stráveného popoludnia v Budapešti.

 

GREAT MARKET HALL

Miesto, ktoré by ste mali navštíviť tak či tak. Okrem krásnej architektúry, ktorú oceníte ako cez deň tak i za večerného osvetlenia totiž ponúka množstvo stánkov so suvenírmi, ovocím, tradičnými maďarskými salámami a podobne.

Nájdete tu aj skvelé a netradičné fast foodové stánky, v ktorých si môžete dať napríklad Koblice. Je to niečo ako ako ako hot dog, no v kornútikovom pečive nájdete nie jednu väčšiu, ale niekoľko mini klobások. Celé si to môžete obophatiť cibuľou, kapustou, syrom či horčicou.

pixabay.com

SELFIE BAR AND GRILL

Ak máte za sebou dlhú a vyčerpávajúci noc, potom je toto miesto tým pravým, čo potrebujete. Výborné jedlo, rýchla a usmiata obslua a prijateľné ceny.

Na výber všetko možné, dôverne známe, aj miestne a tradičné. Ak máte odvahu, môžete si dopriať pikantný maďarský guláš a otestovať, či vás postaví na nohy rovnako aj slepačí vývar.

 

HUMMUS BAR

Ak máte chuť n a niečo nové, alebo ste vegetariáni či vegáni, potom je Hummus Bar pre vás ako stvorený. V centre Budapešti ich je hneď niekoľko a každá prevádza sa vzhľadom trošku líši, takže máte možnosť navštíviť práve tú, ktorá je vám najsympatickejšia. Na webstránke nájdete všetky aj s presnými adresami, čo je skvelé. Ak máte chuť ostať doma, môžete využiť aj donášku.

Menu je široké no ako napovedá samotný názov podniku, špecialitkou je práve hummus. Takže ten by vo vašom výbere naozaj nemal chýbať. To, že vedia čo robia a pripravujú ho vždy s láskou rozornáte už pri prvom súste.

Ak k tomu všetkému ešte pridáte fakt, že vaša peňaženka týmto gastronomickým zážitkom  veľmi neutrpí, nie je o čom.

pixabay.com

GO FREE CAFÉ

Tie najlepšie belgické waffle, aké si v Budapešti môžete kúpiť. Či už si radi pochutíte na niečom sladkom a podmanivom, alebo dávate prednosť slaným chutiam, tu si prídete určite na svoje. Go Free totiž ponúka úžasné wafle s nutelou, ovocím, zmrlinou či marmeládou no pre tých, ktorí nie sú až takými fanúšikmi sladkého má pripravené slané omáčky, jemné mäsové a syrové náplne, či dokonca šaláty.

Za 3 eurá dokážete svojim očiam a ústam ulahodiť nutelovo-jahodovou wafflou s kávičkou. To rozhodne poteší, však?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.