unsplash.com

Tento článok venujem všetkým ľuďom, ktorí sa neboja lásky a vedia, že na toho pravého človeka, s kým chceme zdieľať svoj život, sa oplatí počkať.

Na začiatok pridávam môj obľúbený výrok z filmu Láska Nebeská: “Vždy, keď si začnem zúfať nad stavom tohto sveta, spomeniem si na príletovú halu letiska Heathrow. Väčšinou si vravíme, že žijeme vo svete nenávisti a chamtivosti, ale mne to tak nepripadá. Mne sa zdá, že láska je všade okolo nás. Často nie je nijak zvlášť zrejmá alebo významná, ale vždy je tu s nami. Otcovia a synovia, matky a dcéry, manželia a manželky, milenci a milenky, starí priatelia. Keď sa rozhliadnete okolo, zistíte, že láska je v skutočnosti všade okolo nás.”  

Ako lepšie sa dá opísať láska, ak nie reálnymi príbehmi, ktoré napísal sám život? Preto som dnešný článok obohatila o výroky z filmov, ktoré si nesmierne vážim pre ich hlboký význam.

Chlapci ti zlomia srdce. Skutoční muži pozbierajú úlomky

V prvom rade, si myslím, že náš problém je ten, že sa zamilovaváme do chlapcov, nie mužov a tým nenarážam na ich vek. Tí chlapci nás očaria hlavne svojim výzorom a charizmou a myslíme si, že to stačí. Neskôr zisťujeme, že to, že je pekný a že sa ti pri ňom neustále podlamujú kolená, nestačí. Zistíš, že ak to má byť muž tvojho života, mal by mať aj niečo v hlave a nezaškodilo by mu, keby je aj viac empatický a vníma aj to, čo rozprávaš.

zdroj: Photo by ola symolon on Unsplash.com

 

Neskôr pri totálnom zrútení prisaháme, že sa nikdy nezamilujeme do takého hlupáka a že si počkáme na toho, ktorý sa na nás nevykašle pri prvej príležitosti. Neviem však, čím sú tí chlapci takí úžasní, avšak vedia si nás získať rýchlejšie, než by sme chceli.

“Milovať a byť milovaný pre mňa znamená veľa. Z týchto vecí si vždy tak trochu robíme žarty. Ale nie je v skutočnosti všetko, čo v živote robíme iba snahou byť o trochu viac milovaný?”

Je úplne v poriadku, že sa občas zamilujeme a nedopadne to dobre. Je prirodzené, že si musíme niečo odtrpieť, aby sme si vedeli vážiť samých seba aj tých druhých. Avšak ak ti môžem poradiť, uisti sa, či ten, s kým chcem stráviť svoj budúcnosť, nie je len chlapec, ktorý ti zlomí srdce. Pretože môžeš mať muža, ktorý môže tvoje

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating