Unsplash/Angelina and Antonis Antoniou

Existuje správny alebo nesprávny čas na vyznenie lásky? Ak mu chceš povedať „ľúbim ťa“, nemala by si to uponáhľať a radšej by si sa mala zamerať na svoje skutočné pocity.

Najlepšie bude, ak si predtým odpovieš na týchto 5 otázok, vďaka ktorým zistíš, či už nadišla tá správna chvíľa.

Naozaj k nemu cítim lásku?

Je to skutočná láska? Cítiš pri ňom motýliky v bruchu a už len pri pomyslení na neho sa usmievaš od ucha k uchu a nedokážeš to zastaviť? Alebo ide len o pobláznenie, chémiu či vášeň? Nauč sa medzi týmito vecami rozlišovať. Možno ste spolu prežili peknú noc, no to nemusí hneď znamenať, že ste pre seba stvorení.

Máme niečo spoločné?

Poznáš ho vôbec? Ak áno, mala by si vedieť povedať, aké sú jeho životné hodnoty, priority alebo záľuby. Čo všetko sa prelína s tými tvojimi? Je vôbec niečo, čo vás spája a čo by ste mohli vykonávať spolu? Dôležitá je aj vzájomná komunikácia, ktorá by medzi vami mala prebiehať s ľahkosťou a nemali by ste sa cítiť trápne pre to, že sa nemáte o čom baviť.

Dôverujem mu?

Myslíš, že by si sa na neho mohla spoľahnúť už teraz, ak by si mu povedala, že od neho potrebuješ nejakú pomoc? Alebo by si to urobila s obavami toho, že by ťa ešte mohol sklamať, keďže ho až tak dobre nepoznáš?

Odpovie mi rovnako?

Ak mu povieš „ľúbim ťa“, určite v kútiku duše očakávaš, že ti odpovie rovnako. Myslíš si, že by to tak mohlo byť? V prípade, že nie, mohla by si ho dostať do zbytočne trápnej situácie, kedy nebude vedieť, ako zareagovať. A zaiste nechceš, aby ti to povedal len preto, že ty si ho už predbehla.

Čo sa stane, ak to necíti tak isto?

Ak by ti neodpovedal rovnako, pretože by to tak necítil, ako by si to zobrala? Sklamalo by ťa to alebo by si len mykla plecom a išla by si ďalej? Pokiaľ si nebudeš istá, že aj on by chcel ostať s tebou, radšej nerob žiadne unáhlené rozhodnutia.

Tvoje samotné odpovede ti toho napovedia veľa. Ak sú skôr kladné, môžeš to risknúť. Ak si však naozaj nie si istá, ako by to mohlo dopadnúť, radšej ešte počkaj.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating