Ak si nie si istá, či svojho partnera naozaj miluješ, odpovedz na tieto 3 otázky

Nie je hanba priznať si, že máš pochybnosti. Najmä, ak sama netušíš, na čom si. Tak, ako v iných záležitostiach, takéto myšlienky ťa môžu postretnúť aj vo vzťahu. Vieš, že vznikol na základe lásky, či aspoň viere, ktorá ťa o nej presvedčila. No zrazu sa pýtaš samej seba, či svojho partnera naozaj miluješ.

Niekedy to môže zapríčiniť len ťažké obdobie, inokedy stereotyp či naštrbená dôvera. Roky, ktoré prešli a iskra zmizla, či niekto, ku komu cítiš viac, než by si ako zadaná žena mala. Keď nevieš, ako na tom si, a či svojho partnera miluješ, skús si odpovedať na nasledujúce 3 otázky. Tie ti možno pomôžu otvoriť si oči a nestrácať čas s niekým, pri kom nie si šťastná.

Pár v červenom svetle
zdroj: Unsplash/Max Ovcharenko

Miluješ stále to, čo na začiatku?

Vráť sa v myšlienkach späť na začiatok. Čo ťa na ňom zaujalo najviac? Čím si ťa získal? Kedy si vo svojom srdci pocítila, že s ním to stojí za vyskúšanie? Čo vás spojilo? Bola to len náhoda, záľuby, fyzická príťažlivosť, či duševné spojenie? Vymenuj si veci, ktoré vás k sebe pritiahli, ale aj tie, ktoré vás akosi rozdeľujú.

A teraz sa vráť do prítomnosti – čo sa zmenilo? Je to puto stále medzi vami alebo vyprchalo? Už vás nespája to, čo kedysi? Ak si teraz odpovedala 2x nie, vieš, kam to smeruje.

Ako dlho mám pochybnosti?

Sú tvoje myšlienky a pochybnosti len chvíľkové alebo pretrvávajú snáď aj mesiace? A si si istá, že ich neovplyvňujú negatívne veci, ktoré sa okolo teba môžu diať? Čo ak by bolo všetko znova v poriadku, aj potom by si sa pýtala, či ho stále miluješ?

Žena a muž sa bozkávajú
zdroj: Pexels/Nikolina

Chcem ho mať po boku aj o 10 rokov?

A toto je otázka, ktorá ti dá jasnú odpoveď. Jediné, čo od teba žiada, je byť k sebe úprimná na 100 %. Bez prehnaných emócií, s rozumom a faktami. Je on človekom, s ktorým vidíš svoju budúcnosť? Ak si čo i len na sekundu zapochybovala, je jasné, že tvoje city už dávno vybledli.

Nie vždy to vo vzťahu ide tak, ako by sme si predstavovali. Poslednou možnosťou preto často býva rozchod. Ako ale ukončiť vzťah bez toho, aby ste sa na záver pohádali? Ak sa chceš vyhnúť zbytočným konfliktom, v našom predošlom článku nájdeš 4 zásady, ktoré ti celý proces uľahčia.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating