Je čas ukončiť vzťah?

Ak určité veci vo vzťahu nefungujú, pomaly, ale isto, budú ničiť nielen samotný vzťah, ale aj tvoje vnútro. Budeš vyčerpaná, sklamaná a poznačená ešte veľmi dlho. Láska je občas komplikovaná, napríklad, ak je iba jednostranná. Môžeš mať pocit, že ho miluješ najviac na svete, no jeho správanie ti musí otvoriť oči a jasne naznačiť, že on k tebe to isté necíti. Vedy je správne riešenie len jedno – ukončiť vzťah.

Aj keď ťa to bude bolieť, lebo ty ho naozaj miluješ, mala by si hlavne milovať samu seba. Ak toto vo vašom vzťahu chýba, nikdy nebudeš naozaj šťastná.

Ak ho musíš doslova prosiť o nasledovné veci, je načase ukončiť vzťah

Rešpektovanie tvojej osobnosti

Máš pocit, že ho nezaujímajú tvoje názory? Tvoje rozhodnutia sa ti snaží vyvrátiť? Smeje sa z tvojich myšlienok či snov? Potom je to viac ako jasné. Nemá voči tebe ani kúsok rešpektu. A ten je vo vzťahu viac ako dôležitý. Obaja máte byť na jednej lodi, nikto nie je niečo viac a nemá právo toho druhého zhadzovať.

Ako odísť zo vzťahu
zdroj: Unsplash/Marina Abrosimova

Chvíľa pozornosti

Sedíš vedľa neho a on sa iba hrá s mobilom? Keď mu niečo hovoríš, je ti jasné, že ťa ani nevníma? Musíš zvýšiť hlas a požiadať ho, aby ti venoval aspoň minútu pozornosti? Drahá, on si ťa nezaslúži.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating