Pexels/cottonbro

Aj rozchody môžu mať mnoho podôb. Niektoré prídu nečakane, iné sú už dlho očakávané. Jednoducho, keď cítiš, že už to vo vašom vzťahu nie je ono, existujú len 2 cesty – buď sa zachránite, alebo si dáte zbohom. V našom nedávnom článku si sa mohla dočítať, ktoré situácie sú podľa expertov na rozchod absolútne nevhodné. Tentokrát sa zamerajme na otázku kedy?

Možno si sa teraz zamračila a hneď si aj odpovedala. Veď keď pominie láska a sú problémy! To je nám jasné, no predsa len, existuje istý moment vo vzťahu, ktorý je správnejší než tie ostatné. Niektoré rozchody sú úplne spontánne a prekvapujúce, pri nich si človek nevyberá. No ak už vo svojom vnútri dlhšie tušíš, že sa koniec nezadržateľne blíži, mala by si spraviť správny krok v správnom čase.

Keď vám nepomohli hádky, keď ste nenašli kompromisy, keď už to nemá tú iskru, … keď už ani jeden z vás nemá ani chuť bojovať, je čas rozlúčiť sa. Spravte to skôr, než sa začnete nenávidieť. To je totiž tá hranica, ktorú ak prekročíte, už sa cez ňu späť nikdy nedostanete. Správny čas na rozchod existuje – je to chvíľa, v ktorej si ešte viete prísť na meno a ukončíte to ako rozumní ľudia.

O pár dní, týždňov či dokonca mesiacov neskôr, sa z vás stanú dvaja zatrpknutí ľudia, ktorí zabudnú na všetko to dobré, čo medzi vami bolo. Krásne spomienky budú fuč a vyťahovať sa budú iba chyby, problémy a argumenty, ktoré nikam nepovedú. Jediné, čo vo vás ostane, nebude spomienka a vďačnosť za váš vzťah, ale hnev, ktorý vám zatemní myseľ.

Tak dlho ste v sebe dusili tú pravdu, tak dlho ste sa odhodlávali k rozchodu, až ste sa začali jeden od druhého vzďaľovať, pozerať sa na seba očami, ktoré vnímajú len negatíva a trápili sa v nefunkčnom vzťahu, až sa vo vás nakopila len zlosť. Láska sa premenila na nenávisť a dvaja ľudia, ktorí chceli nosiť spoločné priezvisko, si zrazu nevedia prísť ani na meno.

Rozchod je vec, pri ktorej musíš počúvať svoje srdce. Ak chce byť voľné, tak to urob. Čím dlhšie ho budeš dusiť, tým horšie samotné odlúčenie a aj vzťahy po ňom budú.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating