Zoznámili ste sa, začal ti prejavovať svoju náklonnosť a aj tebe sa zapáčil. V určitom okamihu sa však postavil do akéhosi úzadia a  jeho záujem poklesol. Zavolá, napíše raz za čas alebo vôbec. Cítiš z jeho strany istý chlad, no netušíš, čo sa mohlo udiať. Prirodzene ťa táto situácia trápi, pretože si to ty, pretože sme to my – ženy. Premýšľaš o tom, čo robiť a ako sa ďalej zachovať, keď ti tak veľmi chýba…

Rozhodneš sa preto prebrať iniciatívu do vlastných rúk a ozveš sa ako prvá. On sa tvári akoby sa nič nedialo a správa sa k tebe rovnako ako v čase, keď ste sa začali spoznávať. Ty si opäť šťastná, avšak len dočasne. Za niekoľko dní, týždňov sa táto situácia opakuje a si presne tam, kde si bola predtým.

Premýšľaš neustále nad tým, ako sa zachovať. Je to v poriadku. Čo je už horšie, v tom čase ťa začne opúšťať tvoja sebakontrola a si ochotná ísť častokrát až na dno svojich síl len preto, aby si si znova získala jeho záujem. Začneš byť ešte viac aktívna, mnohokrát aktívnejšia ako je on sám. Ibaže nastáva situácia, kedy čím viac oňho prejavuješ záujem, snažíš sa o to, aby ste spolu trávili čas tak, ako tomu bolo na začiatku, on pred tebou akoby „zatvára dvere“. Vtedy si položíš otázku. Čo mám v tejto situácii robiť? V prvom rade nezabudni na svoju sebaúctu a sebahodnotu. Aj v tomto prípade je viac ako dôležitá.

Nie je nikdy zlé spraviť prvý krok aj z tvojej strany, avšak nesmie ich byť až príliš veľa. Ak za ním budeš kráčať len ty sama, pôjde o kroky iba z tvojej strany. Tie jeho akosi začali chýbať a je veľmi dôležité uvedomiť si to. Nesmieš brať túto úlohu len na seba. Aj v tomto smere musia byť na to dvaja. Navyše, môžeš naňho pôsobiť ako tá, ktorá si neváži samu seba a že si z neho celá hotová. Vtedy sa úplne vytratí to, že by mal byť muž lovec. Muži chcú ženy dobývať. 

Nájdu sa i takí, u ktorých síce záujem je, no nevyvíja sa váš vzťah takým tempom, akým by si si ho predstavovala. Nebuď ani v tomto prípade prehnane aktívna. Pretože jediné, čo spôsobíš svojím prílišným úsilím a záujmom oňho bude to, že ho môžeš od seba odohnať úplne. Nechaj to jednoducho plynúť, nechaj tomu čas.

Buď však na pozore, ak ide o muža, ktorý zámerne a aktívne upútava svoj záujem u teba. Ten si bude istý nielen tebou a tvojou snahou, on bude zároveň vytvárať základ vzťahu, založený na manipulácii. Pretože si bude istý nielen tebou, ale aj tým, že si preňho ochotná spraviť čokoľvek a kedykoľvek. Vytvoriť si tak môžeš vzťah, v ktorom jeden z vás bude prijímať a druhý dávať. V takomto vzťahu nikdy nebudete rovnocennými partnermi. Zváž si, či si ochotná na takom vzťahu stavať a investovať doň svoj čas a riskovať zlomené srdce.

Každý z partnerov má aj v tejto zoznamovacej či poznávacej fáze určitý druh úlohy. Preto, ak sa budeš rozhodovať, či do vzťahu s mužom ísť, nechaj mu priestor na prejavenie záujmu aj z jeho strany. Ak tam bude, pocítiš ho, no nezabudni ho spätne vrátiť. Aj týmto spôsobom budete obaja rovnako alebo aspoň podobne vnímať, že ten záujem tam je.

Pretože taký muž, ktorý o teba záujem skutočne má, sa snaží k tebe priblížiť a nie pred tebou utekať. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.