Pexels/Daria Shevtsova, instagram/blogicomics

Na začiatok si treba pripomenúť, že neexistuje nezdravé alebo zdravé jedlo, existuje len nezdravé množstvo jedla. Ak chceš schudnúť, tieto potraviny by si mala jesť v malom množstve a mala by si mať o nich prehľad, inak sa môže stať, že priberieš.

Vyzerajú zdravo, no majú veľa kalórií a práve väčšie množstvo môže byť problém prečo nechudneš.

Arašidové maslo

Arašidové maslo je skvelé do ovsenej kaše, alebo len tak na chlieb, no musíš si dávať pozor. Rozhodne je lepšie, než iné čokoládové nátierky, avšak obsahuje veľa tukov.

zdroj: Pexels/Pixabay

Kokosový olej

Podobne ako pri arašidovom masle – aj kokosový olej obsahuje tuky, ktoré sa zázračne nestratia, ak si povieš, že je tento olej zdravý.

Zapekané cereálie

Zapekané cereálie vyzerajú zdravo, no v skutočnosti obsahujú veľa cukru. To je aj dôvod, prečo chutia tak dobre a nemôžeš s nimi prestať.

Ovocné džúsy

Hoci sa ovocné džúsy tvária zdravo a málo kalorické, iba v niektorých nájdeš čisté ovocie. Väčšinou obsahujú pridaný cukor.

Sušené ovocie

Ak by si dostala chuť na sušené ovocie, radšej vyskúšaj ovocie, ktoré je sušené mrazom. Obyčajné sušené ovocie, ako sú napríklad banány alebo datle, obsahuje veľa cukru a tým pádom aj kalórií.

zdroj: Pexels/Tim Douglas

Hotové šaláty

Keď sa snažíš schudnúť, pripravuj si šaláty doma. Zloženie hotových šalátov nevieš a zvyčajne je tam pridaná olejová zálievka, ktorá obsahuje veľa kalórií.

Vysoko percentné smotany

Podobne sú na tom aj tučné jogurty. Ak chceš schudnúť, mala by si si na ne dávať pozor. Sú zdravé a rozhodne prospešné, no obsahujú veľa tukov.

Zeleninové čipsy

Zeleninové čipsy majú podobne veľa kalórií ako normálne čipsy, len sú vyrobené zo zeleniny. Mala by si ich konzumovať iba občas.

Tuniak v oleji

Ryby sú veľmi zdravé a plné dobrých tukov, no ak chudneš, vyberaj si radšej tuniaka vo vlastnej šťave. Chutí rovnako, no ušetríš veľa kalórií.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness