Nedávno som na facebook dala status v tomto znení:

„Každé dievča si zaslúži vedieť, aké je krásne. Každé dievča si zaslúži vedieť, že všetky tie nedokonalosti na jej tele sú v skutočnosti dokonalé. Každé dievča si musí uvedomiť, že dokonalosť neexistuje. Dokonalosť je to, čo vás robí vami. Nenávidieť svoje telo a túžiť po inom. Vaše telo si zaslúži byť milované. Strie, celulitída, kto kedy určil, že práve ony sü deficitom krásy? Ste len také krásné, aké si pripadáte vy samé. Akceptujte seba a svoje telo, a potom vás budú ľahko akceptovať aj druhí.“

A myslím si, že je to úplná pravda. Stotožňujem sa s tými slovami. Sú to slová mojej kamarátky, ktorá je mojou veľkou motiváciou. Pretože aj keď nemá miery 90-60-90 miluje seba takú, aká je. Srší z nej láska a zdravé sebavedomie. Má pri sebe stále mužskú spoločnosť a ja ju obdivujem.

Preto by sa mala každá žena a dievča cítiť krásne. Nezáleží na tom, či majú strie a celulitídu, alebo či má väčšie boky, väčšie bruško alebo malé prsia.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk
large (5)

weheartit.com

Každá sme nejaká a každá sme originálna. To je to, čo nás robí dokonalými. Dnešný svet sa nám snaží vsugerovať, že ženská so svalmi je krásna a ideálna. Teda, väčšinou. Ale, čo keď ťa proste fitko nebaví? Nezblázniš sa.

Vieš, láska začína od teba. Musíš sa ty milovať viac, ako by ťa dokázal milovať niekto iný. A potom, keď budeš k sebe prechovávať lásku, môžeš aj ty milovať niekoho iného.

A ver mi, že ten niekto, ťa bude milovať takú, aká si. Nebude si všímať či si pribrala dve kilá alebo náhodou schudla kilo. Chlapi väčšinou takéto drobnosti neriešia. Oveľa radšej majú ženy, na ktorých vidno, že sa majú rady a stotožňujú sa s telom, v ktorom žijú.

Môžem si povedať, že mám rada svoje telo. Nemám ploché brucho, nemám malý zadok, nemám osí pás a áno, aj ja mám strie. Mám ich na stehnách, mám ich na bruchu a dokonca aj na prsiach. A viete čo? Milujem ich… Nemala som strie dlho, dlho a zrazu sú tu. Prišli po tom, čo som sa spamätala a začala normálne jesť. Dostala som sa na normálnu a zdravú váhu a práve strie sú to, čo mi pripomína, aká silná som. Vždy, keď sa na ne pozriem, spomeniem si na tie ťažké časy, kedy som aj ja svoje telo neznášala a nenávidela sa za to, kto som a ako vyzerám. Prestala som byť otrokom diét a jedla. Začala som sa milovať taká, aká som. A nikdy som nebola šťastnejšia.

7

weheartit.com

Našla som v sebe tú lásku, ktorú by sme mali mať všetky. Našla som lásku k sebe samej. Pretože tu to všetko začína.

Preto, keď zajtra vstaneš, pozri sa do zrkadla  a usmej sa. Povedz si, že sa máš rada a si krásna. Viem, znie to príliš narcisticky, ale pomáha to.

Netýraj svoje telo tým, že budeš mať nízky kalorický príjem, alebo že sa budeš ničiť vo fitku. Prijmi  sa taká, aká si. Jedz zdravo, ale nič si neodopieraj a cvič to, čo ťa baví. Môže to byť pilates, crossfit alebo aj obyčajná joga. Všetko sa ráta.

Hlavne sa miluj a nezabudni na to, že si dokonalá.

Pretože je to pravda.

Komentáre