Môžeš si myslieť, že sa mu páčiš len preto, že odpovedá na všetky tvoje správy. Pretože ťa nenechá čakať niekoľko dní alebo hodiny na odpoveď. Pretože sa snaží s tebou komunikovať vždy, keď ho potrebuješ.

Možno ti napíše aj skoro ráno, minúty po prebudení a to ťa núti si myslieť, že ste viac ako kamaráti. Núti ťa to si myslieť, že sa mu páčiš rovnako ako on tebe.

Koniec koncov by bolo pre neho ľahké ignorovať ťa. Nemusí ti písať a pýtať sa ťa no, aký si mala deň. Nemusí ti písať o tom, čo sa mu dnes stalo v práci. Nemusí ti písať vôbec. No on si to vybral. Píše ti, lebo chce.

Toto všetko je pravda, no ak by chcel vzťah, našiel by si čas na to, aby ste boli spolu. Ak by chcel vzťah, tak by ten vzťah nebol len cez telefón.

Písanie si je jednoduchý spôsob na to, aby to vyzeralo tak, že má záujem. Je to jednoduchý spôsob, ako investovať a zároveň vynaložiť minimálne úsilie.

zdroj: unsplash.com

Jediné, čo musí urobiť, je poslať ti peknú správu do modrej bubliny, aby si mala pocit, že mu na tebe záleží. Jediné, čo musí urobiť, je stlačiť niekoľko tlačidiel na obrazovke a ty máš pocit, že ti skutočne venuje pozornosť.

Tvoje očakávania sú tak nízke, že si myslíš, že to, že ti odpovedá na tvoje správy namiesto toho, aby ťa tri dni ignoroval z neho robí ozajstného gentlemana. A to je veľmi nebezpečný spôsob myslenia.

Je pekné, že sa ho pýtaš na deň a on ti o ňom povie. Je skvelé, že s ním môžeš hovoriť. A vieš čo, možno sa mu aj páčiš. Rád sa s tebou rozpráva. Rád s tebou flirtuje. Je rád, že ťa má vo svojom živote. Ale to neznamená, že chce niečo viac. Neznamená to, že sa s tebou chce stretnúť.

zdroj: unsplash.com

Mala by si očakávať viac, ako len “dobré ráno” v správe a odpovede, ktoré sú každý deň rovnaké. Mala by si očakávať, že sa objaví aj v realite a vezme ťa na skutočné rande. Niekto, kto je tu pre teba osobne, tvárou v tvár.

Mala by si očakávať skutočný vzťah, nie len cez internet, ktorý existuje len prostredníctvom messengera alebo snapchatu.

Ak ti píše každý deň, to znamená, že vynaloží nejaké úsilie. Ale ak sa nikdy nepokúšal prísť za tebou osobne, ak si vždy nájde výhovorku na to, prečo sa nestretnúť, ak sa vaše plány stále znova a znova zrušia, tak sa mu nemôžeš páčiť dostatočne.

To je dôvod, prečo sa ho musíš vzdať. Pretože len nejaké úsilie nestačí. Zaslúžiš si viac, ako len rannú správu. Zaslúžiš si niekoho, kto sa skutočne objaví.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.