Krása a škaredosť sú veľmi relatívne pojmy, pričom pre každého znamenajú niečo iné. Hovorí sa, že krajšie ženy to majú v živote jednoduchšie, no nemusí to byť vždy pravidlom. Niektorých nádherných žien sa muži dokonca trochu obávajú, prípadne ich berú len ako flirt a zábavu, pretože nechcú žiť v neistote, že by im ich niekto prebral.

Vzťah potom vytvoria s niekým, kto to má urovnané predovšetkým v hlave a možno ani nemusí mať tvár či postavu modelky. Tento scenár sa deje veľmi často, preto nemusíš zúfať, ak nevyzeráš ako ženy z módnych časopisov.

Bohužiaľ, veľmi veľa žien si o sebe myslí, že nie sú pekné. Ak máš takúto mienku o sebe aj ty, určite si neraz premýšľala nad tým, ako si nájdeš vôbec frajera. Máme pre teba zopár tipov, ktorými by si sa mala riadiť a uvidíš, že tak očaríš nejedného chlapa. A naozaj nemusíš mať miery 90-60-90.

Buď sebavedomá a nemaj komplexy

Bude to znieť ako najväčšie klišé, no sebavedomie je základ. Naozaj. Predstav si, že by do miestnosti vstúpili dve ženy, ktoré by boli rovnako pekné, no jedna z nich by bola utiahnutá a druhá by sa niesla spokojne a sebavedomo. Ktorá by ťa zaujala viac? Určite tá sebavedomá. A o tom to celé je.

Žena nemusí byť modelkou, aby sa dokázala „predať“. Musí z teba vyžarovať spokojnosť a dobrá energia. Tá prekoná všetky kráľovné krásy, pretože sebavedomých žien je v súčasnosti stále veľmi málo. Buď si vedomá svojej hodnoty, nauč sa mať rada samu seba a nemaj komplexy z toho, ako vyzeráš. Chlapov viac zaujme tvoje sebavedomie ako to, či máš pár kíl naviac.

Pekne sa upravuj a obliekaj

Svojmu sebavedomému vystupovaniu môžeš pomôcť aj tým, že sa budeš pekne upravovať a budeš chodiť v peknom oblečení. Tepláky a jednofarebné tričko nikoho neohúria na prvý pohľad. Obliekaj sa viac žensky a opráš svoje staré podpätky, ktoré si vymenila za pohodlné tenisky alebo baleríny.

Vlasy v cope si skús rozpustiť a nájdi spôsob líčenia, ktoré ti pristane najviac. Neboj sa experimentovať a skúšaj to, čo ti sadne najviac. Sebavedomá a upravená žena sa stane neprehliadnuteľnou.

„Žiadna žena nie je tak škaredá, aby sme v nej nenašli niečo pekné, keď sa do nej zadívame.“ —  Tibor Déry

Zameraj sa na svoje pozitívne stránky

Nie je dôležité to, ako vyzeráš, ale to, aká si a čo máš vo svojom vnútri. Nejde len o klišé frázičku. Nájdi to, v čom si dobrá a zameraj sa na svoje pozitívne vlastnosti, ktoré by si mohla ešte viac rozvíjať. Vždy ich potom dávaj do popredia a kašli na to, čo ti nejde. Neupozorňuj zbytočne na svoje negatíva, radšej sa chváľ tým, čo pozitívne môžeš svetu ponúknuť.

Nájdi si záľuby a hľadaj chlapa s podobnými záujmami

Ak si chceš nájsť niekoho, s kým si budeš rozumieť, mali by ste mať aj niečo spoločné. Zameraj sa teda na svoje koníčky a tráv viac času na miestach, kde by si mohla natrafiť na rovnakých ľudí. Ak rada kreslíš, prihlás sa na kurz maľovania. Keď zbožňuješ plávanie, chodievaj k jazeru alebo na kúpalisko. Je vyššia pravdepodobnosť, že pri takejto činnosti narazíš na toho pravého.

Skús si nájsť niekoho staršieho

Tento bod nemusí byť pravidlom, no môžeš to skúsiť. Hľadaj si frajera, ktorý bude o niečo starší ako ty a bude to mať v hlave trochu viac urovnané. Chlapci v tvojom veku sú ešte nezrelí, a tak nechápu, že vzhľad nie je všetko. Ich možno neočaríš ani svojím sebavedomím, no chyba nie je v tebe, ale v nich. O pár rokov starší chlapi už majú nejaké skúsenosti, tak vedia viac oceniť to, aká je žena v skutočnosti.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.