Muž nesie na pláži ženu v náručí
Unsplash/Taylor Brandon

Láska má síce mnoho podôb, no častokrát si ju pletieme s niečím, čo sa na ňu iba podobá. S pocitmi, ktoré nám zamotali hlavu tak, že nevieme rozlišovať, či ide o niečo hlboké a skutočné, alebo len povrchné a dočasné. Zdá sa nám to totiž rovnaké, pretože je v tom druhá osoba, ktorá si nás obmotala okolo prsta. Ak by si však vedela, či si naozaj zamilovaná alebo nie, mohla by si predísť „vzťahom“, ktoré ti len ublížili.

Aj keď je to veľmi ťažké, ak si zachováš kúsok zdravého rozumu, dokážeš prísť sama na to, či ten tvoj nový objav je len o flirte alebo po ňom túžiš ako po ozajstnom a stálom partnerovi. Pomôžu ti tieto 3 tipy.

Vzhľad verzus duša

Najjednoduchší spôsob, ako si to overiť, je zamyslieť sa nad tým, čo sa ti na ňom naozaj páči. Dostávaš sa pri ňom do kolien, pretože vyzerá dobre a pri jeho úsmeve sa cítiš ako školáčka? Alebo sa pri ňom roztrasieš, pretože je to človek, s ktorým máš toho veľa spoločného a chcela by si, aby videl, aká osobnosť si ty? Buď s ním chceš skočiť do postele alebo ti postačí si s ním celú noc písať správy.

Pobláznenie býva totiž väčšinou pohladením pre naše oči, keď nás výzorom a správaním niekto zaujme. Zamilovanosť však vidí oveľa hlbšie a túži aj po tých nedokonalostiach.

Ako trávite voľný čas

Muž, ktorý si ťa získal, s tebou trávi čas aj osamote. A to, čo počas neho robíte, je dôkazom toho, či ide len o románik z ošiaľu alebo niečo, čo sa môže pretaviť do vážnej známosti. Ak je to len o milovaní, zábave a ponocovaní, prepáč, bude to len pobláznenie.

No ak sa venujete spoločným záujmom, chodíte na rôzne akcie, debatujete a milovanie je niečo, na čo ešte nemáte odvahu, potom si budujete puto, ktoré je pre vás oboch vzácne a nechcete to pokaziť tým, že zo seba len tak strhnete šaty. Dávate vášmu vzťahu základy, na ktorých vám záleží, a teda, záleží vám skutočne viac aj na sebe vzájomne.

Berieš alebo neberieš i to najhoršie?

Byť naozaj zamilovaná, to znamená brať druhú osobu so všetkým, čo ponúka. Teda, mať ho rada aj napriek vlastnostiam a správaniu, ktoré sa ti až tak nepáči, no absolútne ho rešpektuješ, pretože tie dobré si vážiš oveľa viac. Je to o tom, že ho vnímaš ako celok, nie len ako niekoho, kto má určité prednosti.

V prípade, že ide len o pobláznenie, akákoľvek vec, ktorá ti nie je po vôli, ťa úplne vytočí a nahnevá. Mala si toho človeka za dokonalého a akonáhle sa ukáže, že taký nie je, už dávaš ruky od neho preč.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating