Chceš, aby si ťa ľudia začali viac všímať a aby si bola konečne úspešná? Nezáleží na tom, či v osobnom, alebo pracovnom živote. V každej sfére potrebuješ jedno, a to najdôležitejšie: ZDRAVÉ SEBAVEDOMIE. Nie nadarmo sa hovorí, že sebavedomá žena je krásna žena.

Môžeš vedľa seba postaviť aj dvojičky, ktoré budú mať výzor topmodelky, ale ak jedna bude mať dostatok sebavedomia a druhá nie, hneď si to všimneš. Jedna bude tichá, utiahnutá, bojazlivá a druhá bude pôsobiť vyrovnane a šťastne. S ktorou by si sa radšej začala baviť? 

Recept na získanie vyššieho a zároveň zdravého sebavedomia neexistuje. Ty sama musíš jednoducho prijať a akceptovať seba takú, aká si a mať sa rada. To je celé. Postupne k tomu potom môžeš nabaľovať veci ako ambicióznosť a podobne.

Niektorých vecí by si sa ale mala vyvarovať a ak ich teraz robíš, hneď by si s tým mala prestať. Sebavedomé a úspešné ženy ich totiž nerobia, preto nevidíme žiadny dôvod, aby si v tom ty pokračovala.

Tieto 4 veci ženy, ktoré majú zdravé sebavedomie, nikdy nerobia

Prestaň ohovárať a žiarliť

Sebavedomá žena verí sama v seba, preto nemá potrebu zhadzovať ostatných a ohovárať ich za ich chrbtom. Každá z nás je jedinečná a tebe neprináleží, aby si kritizovala ostatných. To isté platí aj o žiarlivosti. Sebavedomá žena si ide za tým, čo chce dosiahnuť, preto nie je dôvod, aby si na niekoho žiarlila. Ak chceš to, čo má aj on/ona, jednoducho si choď za tým.

Prestaň sa vyhovárať a uč sa z vlastných chýb

Ak niečo pokazíš, ľahšie sa hľadajú výhovorky a niekto, na koho by si zvalila vinu, však? Prestaň sa ale konečne vyhovárať a neboj sa priznať si chybu. Na tom predsa nie je nič zlé a sebavedomé a úspešné ženy sa práveže učia zo svojich vlastných chýb, čo ich posúva ďalej.

Zdravé sebavedomie sa nikdy nevzdáva

Slová nie, nedá sa či nejde to by mali byť pre teba tabu. Úspešní ľudia sa nikdy nevzdávajú a vždy si idú za svojím snom a cieľom. Sebavedomá žena vie, čo chce a pôjde si za tým, kým to nedosiahne. Chceš byť taká aj ty? Tak prestaň o sebe pochybovať, musíš si veriť, že to dokážeš.

Stoj si za svojím názorom

Koľkokrát si sa ocitla v situácii, že si aj chcela niečo povedať, ale radšej si sa neozvala, pretože si sa bála, čo na to povedia ostatní. A pritom si možno mala aj pravdu alebo tvoj názor bol naozaj zaujímavý. Žena, ktorá má zdravé sebavedomie, sa nikdy nebojí ozvať a to tiež platí pri konfliktných situáciách. Ak sa s niekým budeš hádať, stoj si za svojím názorom a nenechaj sa prevalcovať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.