Ako pôsobiť viac sebavedomo

Množstvo žien sa v dnešnej dobe cíti neisto a má problém so svojím sebavedomím. To môže brániť v dosahovaní cieľov a prekonávaní prekážok. Ak hľadáš spôsob, ako pôsobiť viac sebavedomo, máme pre teba zopár jednoduchých tipov. Tieto vety by si si mala rozprávať aj ty.

Určite sa ti už niekedy stalo, že si musela niečo povedať, no bála si sa, že to nebude správne. Dôvodom je tvoje nízke sebavedomie a to, že si dostatočne neveríš. Niečo takéto je viditeľné už na prvý pohľad.

Ak sa aj ty cítiš neistá a nie si so sebou úplne spokojná, dá sa to napraviť. Existuje spôsob, ako pôsobiť viac sebavedomo a prejaviť to v každej situácii. Niekedy stačí zmeniť spôsob toho, ako budeš vystupovať a rozprávať.

Niektoré frázy, ktoré vypustíš zo svojich úst, totiž môžu pôsobiť oveľa sebavedomejšie, aj keď sa tak možno necítiš. Keď ich začneš hovoriť častejšie, budeš im veriť viac a uvidíš, že sa časom naozaj staneš sebaistejšou a rozhodnejšou.

Sebavedomá žena, ktorú chcú muži
zdroj: Pexels/Radu Florin

Ako pôsobiť viac sebavedomo?

Pri najbližšej možnej príležitosti začni rozprávať aj tieto veci. Možno sa zo začiatku budeš cítiť nepríjemne alebo nesvoja, ale na to rýchlo zabudni. Zodvihni hlavu a aj sebavedomo vystupuj, budeš vyzerať a cítiť sa oveľa lepšie a spokojnejšie.

 1. Žiadny problém, ja to zvládnem.
 2. Viem, že dokážem dosiahnuť všetko, čo si zaumienim.
 3. Mám jasno v tom, čo chcem.
 4. Dokážem sa prispôsobiť každej zmene.
 5. Som schopná riešiť aj náročnejšie situácie.
 6. Som hrdá na to, kým som.
 7. Nevzdávam sa tak ľahko.
 8. Som spokojná sama so sebou.
 9. Prijímam sa aj so svojimi nedostatkami.
 10. Som pripravená učiť sa a rozvíjať svoje schopnosti.
 11. Mrzí ma to, urobila som chybu.
 12. Všetko zlé je na niečom dobré. Dokážem sa poučiť z neúspechu.

Ak chceš byť v živote naozaj šťastná, daj si pozor aj na týchto 6 vecí. Môžu ti brániť v tvojom úspechu. Niekedy ide o úplné maličkosti. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife