Každý z nás prežil minimálne raz situáciu, kedy sa ocitol na rázcestí a nevedel si vybrať, či pôjde vpravo alebo vľavo. Vždy je dôležité rozhodnúť sa pre ten smer, ktorý ti radí intuícia a srdce. Nikdy nerob rozhodnutie nasilu.

Pred nejakým časom som sa ocitla na tejto križovatke aj ja. Uvažovala som, na ktorú stranu sa prikloním. Zobrala som teda papier a písala si pre a proti. Rozhodla som sa prikloniť sa k tej, ktorá bude mať menej proti, logicky. Je načase posunúť sa vpred, a tak som zahodila papier a začala rozmýšľať, ako svoj život zmením.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

unsplash.com

Nemusíš robiť veľké rozhodnutia, ktoré zo dňa na deň zmenia tvoj život, tak to nefunguje.
Môžeš začať pomaly a postupne od malých krôčikov k veľkým. Najskôr to môže byť tým, že sa usmeješ vždy, keď ti je zle. Ďalším krokom môže byť to, že sa obklopíš vecami, ktoré ťa robia šťastnou.

NEZABÚDAJ!:   „ STÁLE ŤA OD ÚPLNE INÉHO ŽIVOTA DELÍ IBA JEDNO ROZHODNUTIE. „

Preto sa nezavri pred svetom, keď ťa niečo položí úplne na dno. Snaž sa a rob všetko pre to, aby ťa tvoje rozhodnutie posunulo ďaleko od toho, kde si bola predtým. Pozitívnym myslením síce nezmeníš svet, ale dokážeš pomôcť sebe a možno aj svojmu okoliu, pozerať sa na svet inak. Občas sa naň treba pozerať cez ružové okuliare.

unsplash.com

Kúp si kvety, čítaj obľúbenú knižku, počúvaj stále dookola tvoju obľúbenú pesničku. Hlavne sa nepoddaj tomu zlému, čo ťa ťahá dole.  Nikto toto rozhodnutie nespraví za teba.

Nič nie je také zlé, aby nemohlo byť ešte horšie. Každý si takouto fázou prejde minimálne raz.

Minulosť, budúcnosť, to čo sa stalo, či stane sú len veci. Z minulosti sa môžeš poučiť, ísť ďalej a budúcnosť nepoznáme z nejakého dôvodu. Ži teda prítomnosťou a prítomným okamihom. Snaž sa robiť všetko preto, aby bol tvoj život lepší. Aby si sa rozhodla správne.

unsplash.com

Zo začiatku veci pôjdu možno ťažko a bude sa ti zdať, že to nezvládneš, vtedy si ale musíš povedať, že to zvládneš a že vieš, prečo si toto rozhodnutie spravila. Nie vždy to bude správne a dobré, ale určite ťa to posunie viac vpred. Neostaneš stáť na križovatke, kde už dávno svieti zelená.

A raz, keď bude po všetkom a ty si na to spomenieš, budeš vedieť, že si urobila správne. Tak ako som to urobila aj ja. Ty sama máš možnosť vybrať si, tak prečo to nevyužiť ?