Pamätáš si ešte na filmy Protivné sprosté baby či na Amandu Bynes, ktorá snáď hrala vo všetkých našich obľúbených filmoch po boku fešákov? Bola to naša hrdinka tak ako aj dvojičky Olsenové. Ako naivné teenegerky sme plakali, tancovali a želali si, aby sme aj my zažili aspoň z polovice taký ľúbostný príbeh, ako naši hlavní hrdinovia.

 

Divoška (2008)

Možno trochu klišé, ale v našich teenerských rokoch úplne prijateľné a pochopiteľné. Hlúpe namyslené dievča, v tomto prípade Emma Roberts, ktorá je roznaznaná šestnásťročná pubertiačka, ktorá má všetko. Avšak jej otec sa jedného dňa rozhodne poslať Poppy do internátnej školy v Anglicku na prevýchovu. Tam Poppy zisťuje, že v živote sú aj dôležitejšie veci ako makeup a oblečenie. Napríklad priateľstvo a láska.

 

Ona je on (2006)

Stredoškoláčka Viola (Amanda Bynes) je nadšená hráčka futbalu a urobí pre ňho čokoľvek! Dokáže využiť aj to, že jej dvojča, brat Sebastian, nenastúpi do školy a nemôže sa tak zúčastniť očakávaného futbalového turnaja. Neváhá ani minútu a rozhodne sa za ňho prestrojiť. Táto hra se jej darí až do toho momentu, pokiaľ sa nezamiluje do svojho spolubývajúceho Dukea, ktorého hrá Channing Tatum.

 

Protivné sprosté baby (2004)

Cady Heron mala veľmi neobvyklé detstvo. Jej rodičia sú zoológovia a spolu s nimi žila 15 rokov v africkej džungli a naučila sa tak všechky techniky prežitia a stotožnila se s tamojším štýlom života. Po domácom vyučovaní medzi slonmi a gorilami sa ale musí vypraviť študovať na strednú školu do veľkomesta, kde ju do tohto života zasvätia 3 namyslené, no veľmi obľúbené školáčky Regina, Gretchen a Karen. Je ťažšie povedať, ktorá je viac hlúpa, ale kto sa nechcel stať na strednej populárnym a patriť medzi elitu?

 

Let´s Dance – Step Up (2006)

Tanečná mánia zasiahla však každého tancujúceho i menej talentovaného (ako napríklad mňa) a tak sme snívali o prestížnych súťažiach, tancovali pred telkou a snívali o aspoň z polovice takom fešákovi, akým bol Channing v Step Up v jednotke, ktorá je aj najvydarenejšia. Takže áno, ďalšie klišé- drzý fešák, v ktorom je niečo viac ako len fajnová postava a pekné dievča, ktoré sa chce stať úspešnou tanečníčkou. Tak čo, zamilujú sa do seba? Odpoveď asi poznáš. A nezabudni pri sledovaní tancovať a spomínať na „staré dobré časy“.

 

Denník princeznej (2001)

Mia je nenápadná, milá a trochu šibnutá teenegerka. Žije v San Franciscu so svojou slobodomyseľnou mamou a kombinácia divných okuliarov a ešte divnejších vlasov je presne to, čo sa nám páčilo na týchto filmoch, pretože nám toto dievča minimálne aspoň imponovalo. Zo škaredého káčatka sa musí stať dáma, keďže je dedička trónu. Podarený film natočený podľa knihy spolu so sympaťáčkou Anne Hathway je milá záležitosť, ktorá poteší aj naše dospeláčke a vyzreté duše.

 

Princ a ja (2004)

Opäť zas raz klišé, ale to sme predsa milovali! Určite sa nenahneváš, keď ti už hneď teraz poviem, že to skončí happyendom, pretože je to viac ako len jasné u všetkých filmov, ktoré sme ako naivné teenegerky sledovali a chceli sme zažiť podobný príbeh. Paige Morganová mala svoj život perfektne naplánovaný a bola přesvedčená o tom, že neexistuje nič, čo by jej mohlo zabrániť vyštudovať medicínu a stať sa doktorkou. Avšak stretne Eddieho, mladého sympatického podivína z Európy. „Prekvapivo“ sa do seba zamilujú. No Eddie nie je len tak nejaký študent, ale Edward Valdemar Dangaard, dánský princ a jediný dedič trónu. Asi je zbytočné písať ďalej, však?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.