On. Dokonalý alfa samec. Ty. Dievča so snami. Občas naivná, no veľký idealista. Skrátka-žena. On muž, ktorý je pekný, no vieš, že je to človek, ktorý ťa vyčerpáva. Ktorý ťa vie priviesť do šialenstva lásky, no i veľmi sklamať. Každý máme svoje chyby a každý sme omylný.

Prosím, nemrhaj svojím časom s chlapom, ktorý nevie, či ťa skutočne miluje. Prosím, nemrhaj svojím časom, ak ti odpovedá jednoslovne, neustále píše iným a tvoje potreby ho nezaujímajú. Prosím, nemrhaj svojím časom, ak ťa obmedzuje a musí ťa mať pod kontrolou. Nikdy nestrácaj čas, ak je hrubý, zlý a vypočítavý.

Nikdy nestrácaj čas, ak ťa nie je hodný. Ak je agresívny, neváži si ťa a berie ťa len ako svoj majetok. Nikdy nestrácaj čas, ak nepodporuje tvoje sny, nezaujímajú ho tvoje trápenia a vraj si pre neho „nahraditeľná“.

zdroj: unsplash.com

Ja nehovorím, aby sa choval ako ten najpozornejší. Nemusí byť neustále vysmiaty, šťastný a optimistický. Sme len ľudia, ktorí robia chyby a túžia po láske. Po tej ozajstnej. Teda aspoň väčšina z nás. Nie každý muž, ktorého vo svojom živote stretneš bude milý, zhovievavý a prispôsobivý. Nie každý si ťa bude vážiť a nie každý bude chcieť prežiť s tebou celý svoj život.

Ak si hovoríš, že na lepšieho nemáš, prosím ťa, daj si facku. A riadnu. Ak si ju nedáš ty, tvoj život ti ju dá a nebude výchovná. Bude tyranská, hrubá a odporná. Niekedy v našom živote nevieme, kedy odísť zo vzťahu. Myslíme si, že danú osobu zmeníme a bude sa chovať inak. Jasné, že každý máme vo vzťahu občas bordel, zlé obdobie či krízu. No ak máš pocit, že ťa tvoj drahý tyranizuje a skutočne ani nemiluje, odíď.

zdroj: unsplash.com

Odíď, kým sa nepopáliš ešte viac. Kým úplne nezhoríš. Je rozdiel prežívať krízu vo vzťahu, kedy obidvaja milujete úprimne a je rozdiel, ak je niekto sakra zlá osoba!

To nemá s láskou nič spoločné. Nemrhaj čas s niekým, kto ti nevie poďakovať, kto je povýšenecký. Skús sa o tom porozprávať, pomôcť. Pretože každý máme v živote obdobie, kedy sme protivní, zlí a sme ako kameň. Bez citov, bez lásky. Stane sa. Avšak, ak je on taký v skutočnosti stále, je to koniec. Láska neexistuje. Miluješ iba ty. 

Odíď. Neskôr to pochopíš. Nebude to ľahké. No bude to menej bolesti, ako keď si bola s ním.

Drahá moja, váž si samú seba.

Prosím.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.