Môžeš byť na tom najlepšom a najšťastnejšom mieste na svete, s tými najmilšími ľuďmi, no predsa naňho myslíš. Pozeráš do mobilu, či ti neodpísal na tvoju sms „Ľúbim ťa. Chýbaš mi.“. Priatelia okolo teba pociťujú piatkovú dobrú náladu, všetko je pohodové, uvoľnené, ale ty stále nevieš pustiť ten mobil. „Hálo! Vypni to. Prežijete bez seba jeden večer. Teraz si s nami. Užívaj moment!“, máva rukami pred tebou kamarátka, ale ty nič. Iba znudene odpovieš: „Som oukej. Bavím sa.“

Dobre. Dosť drahá moja. Aký bol tvoj život pred ním? Áno, pred tým, ako si začala chodiť s tvojím skvelým mužom? Bol nudný či nezáživný? Pochybujem. Myslím, že bol šialený a každý moment si si vedela vychutnať. To, keď ste s kamoškou prekecali celú noc a ohovárali snáď každého. Ten život, kedy ste chodili na rôzne výlety či túry a ty si po celom dni vyčerpaná, a unavená ľahla s úsmevom do postele. Alebo ten život, (doplň si).

zdroj: Photo by Sorin Sîrbu on Unsplash.com

Drahá moja krásna, zadaná žena. Je skvelé, že máš vedľa seba niekoho, komu rozumieš, kto ťa pobozká na dobrú noc, kto ti nosí kvety a s ktorým sa neustále smeješ a objímaš sa. Rozumiem ti, sama milujem ten pocit, keď si poviem, že som šťastne zadaná a žiarim šťastím i po 3 rokoch.

Ale teraz naozaj úprimne. Myslíš, že je dobré neustále vypisovať kde je, že ti chýba a podobne? Dobre. Beriem to, každý potrebujeme spriaznenú dušu. Avšak dievča, nie je tvojou povinnosťou byť stále s ním zatiaľ čo tvoje kamarátky sa ti doprosujú, aby si s nimi konečne vybehla na pár dní na chatu či nákupy. Neseď vedľa rodiny či priateľov ako bez života, lebo tvoja láska nemôže byť momentálne s tebou. Nemáš preto dôvod na radosť?

Ale máš! Predsa jeho. On je tvojim šťastím, tvojou radosťou a dôvodom, prečo by si mala ďakovať Bohu a každý deň sa usmievať, akého máš skvelého muža! Medzitým, ako ty rozmýšľaš, čo asi tak on robí, uniká ti realita a podstata momentu naokolo.

zdroj: Photo by Radu Florin on Unsplash.com

Si jedinečná a navždy slobodná ženská, ktorá musí žiť či už s chlapom alebo bez chlapa. To, že si zadaná, neznamená, že dýchaš iba pre toho druhého. Stále máš svoj život, skvelú rodinu, priateľov a celý život pred sebou. Život plný objavovania, krásnych chvíľ a tvojich úsmevov. Si tak krásna, keď sa usmievaš, tešíš sa a žiješ. Život má pre teba pripravených toľko krásnych vecí. Tancovanie v daždi, cestovanie, smiech. Či už bez neho alebo s ním.

On príde. Objímeš ho. Usmeješ sa. Porozprávaš mu, čo nové si zažila. Čo nové si sa naučila, pochopila a prijala.

Žiješ krásny život. Je hlavne o tebe. Nepremrhaj ho drahá moja. Držím ti palce na tejto krásnej ceste.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.